НА КОНТРОЛІ ДЕПУТАТІВ ПИТАННЯ МЕДИЦИНИ

В обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. В її роботі взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко , перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кіндратів.

 

Члени комісії одним з питань порядку денного розглянули питання винесення на сесію кандидатур на посади головних лікарів медичних комунальних закладів області, переможців конкурсу.
Нагадаємо, що обласною державною адміністрацією було оприлюднено результати конкурсних відборів.:
- На посаду начальника Миколаївського обласного центру здоров'я - закладу комунальної власності області – Юлія Баланська
- На посаду головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи – Олег Мироненко;
- На посаду головного лікаря Миколаївського обласного будинку дитини – Ольга Літвінова;
- На посаду головного лікаря Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру Павло Георгієв;
- На посаду директора обласної наукової медичної бібліотеки – Людмила Оришака;
- На посаду головного лікаря стоматологічної поліклініки - закладу комунальної власності області – Анатолій Кобилянський;
- На посаду головного лікаря Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки» -Тетяна Георгієва;
- На посаду головного лікаря Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Андрій Самойлов;
- На посаду головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 – Людмила Шеремет;
- На посаду головного лікаря обласної офтальмологічної лікарні – Касиміра Рилькова.
Під час засідання члени комісії розглянули результати роботи комісії, яка досліджувала ситуацію у Снігурівській центральній районній лікарні стосовно ненадання допомоги породіллі і дитині.
Отже, як повідомив Юрій Дячук , з виїздом на місце була розглянуто конфлікт. По результатам перевірки головному лікареві Снігурівської центральної районної лікарні фахівці рекомендували звільнити лікаря, який практично не надав належну допомогу пацієнткі у тому обсязі, якого вона потребувала. Згодом очільник Снігурівського закладу охорони здоров’я пояснить, що через кадровий дефіцит він просто не взмозі звільнити акушера-гінеколога. Управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації будь-яким чином вплинути на рішення головного лікаря Снігурівської ЦРЛ не можуть.
« Ми на початку кожного року вивчаємо потреби закладів у тих, чи інших фахівцях. Але, на жаль акушери – гінекологи останні п’ять років не приходять . У нас утворилась велика перерва , коли випускали сімейних лікарів. І ці всі роки підготовка вузькопрофільних спеціалістів майже не відбувалась. А інтернатура акушерів-гінекологів після навчання триває три роки. Зараз відчувається гостра потреба не тільки акушерів-гінекологів. Не вистачає хірургів.»,- констатував Юрій Дячук.
Фахівці управління додали до вищевказаного, що згідно з результатами все тієї ж перевірки виявлено ряд систематичних порушень у наданні акушерсько-гінекологічної допомоги у Снігурівській ЦРЛ. Головному лікареві колегами запропоновано ряд рекомендацій. У тому числі і кадрових, зокрема у акушерсько-гінекологічній службі. У разі їх невиконання не виключено ймовірність тимчасового припинення роботи пологового відділення у Снігурівській центральній районній лікарні.
У залі точилася палка дискусія стосовно майбутньої долі відділення. Згодом депутати погодились дати час представникам влади району, депутатському корпусу Снігурівщини та керівництву районної лікарні на ліквідацію недоліків.