РЕМОНТУ ДОРІГ -БУТИ!ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

13 березня відбулось засідання колегії Миколаївської обласної державної адміністрації. В її роботі взяла участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. Ключовим питанням порядку денного був ремонт доріг в нашому регіоні. За інформацією начальника служби автомобільних доріг України в Миколаївській області, згідно з дефектними актами на реконструкцію автодоріг загального користування Миколаївської області необхідно витратити орієнтовну суму розміром сім мільярдів гривень. Головним розпорядником коштів, яким є Укравтодор, затверджено обсяг фінансування здійснення у 2017 році поточного та середнього ремонтів, експлуатаційне утримання доріг загального користування Миколаївської області на суму 262 мільйони гривень.


" В тому числі обсяг робіт з поточного та середнього ремонтів на трасі Н -11 Дніпро –Миколаїв 165 мільйонів та експлуатаційне утримання 97,2 мільйона гривень. Це ямковий ремонт, покоси, прибирання, знаки і таке інше. Крім того планується додатково виділити з державного бюджету 1,2 мільярди гривень, які будуть виділені на ремонт доріг загального користування Миколаївської області",- зазначив Сергій Ткаченко.
У зв`язку із недостатністю фінансування, Служба автомобільних доріг України в Миколаївській області звернулася до голів районних державних адміністрацій з проханням щодо виділення додаткового фінансового ресурсу на ремонт доріг загального користування.
Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко натомість висловив спільну, узгоджену із головою Миколаївської обласної ради позицію щодо співфінасування реконструкції автошляхів.
" По співфінансуванню ми надаємо сьогодні можливості. І робимо навіть, що не повинні робити. І це вже питання не до вас. Сьогодні всі гроші, які ми маємо в адміністрації морських портів, вони вилучаються з області. Знову таки, залишається питання того, що великі підприємства сьогодні обслуговуються в офісі великих платників податків. Це теж питання, яке сьогодні необхідно вирішувати. Сьогодні питання ремонту доріг стоїть у тому просторі, що ми надали державі гроші. Всі підприємства, які сьогодні працюють, вони сплачують податки до державного бюджету, а у нас залишається тільки ПДФР. Друге питання, що у нас є порти. Я буду звертатися до наших народних депутатів, щоб нам залишили 5% від зборів адміністрації морських портів на ремонт доріг. Це дуже важливі гроші, які нададуть нам можливість самим вирішувати питання.",- зазначив Олексій Савченко.
Голова обласної державної адміністрації акцентував увагу присутніх голів районних державних адміністрацій на обов`язковому пошуку прихованих резервів. Одним з них має стати земля – її правове використання та розрахунок.
Перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В`ячеслав Бонь провів бліц-опитування голів райдержадміністрацій стосовно вже запланованих на ремонт доріг коштів. Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко відразу внесла конструктивне зауваження.
" Просте питання в чому? Є ремонт комунальних доріг, є співфінансування ремонту доріг державного значення. До прикладу візьмемо доповідь по Баштанці – нам дали інформацію по ремонту комунальних доріг. Тоді треба чи розподіляти цю інформацію, чи надавати доручення головам районних державних адміністрацій відшуковувати співфінансування на дороги державного значення. Тому що в принципі і райони і міські ради передбачають ці кошти. Але це комунальні дороги. У нас проблема О-шки, проблема Т-ешки. А ці дороги у нас загального користування, на жаль",- підкреслила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. По завершенні бліц-опитування Вікторія Москаленко звернула увагу присутніх на іще один суттєвий недолік. Доповіді голів районних державних адміністрацій, в окремих випадках, свідчили про відсутність нормального діалогу із новообраними головами територіальних спроможних громад.
" Необхідно провести наради головам РДА із головами об`єднаних територіальних громад. Це має бути протокольним дорученням.Щоб новообрані керівники з` являлися до голів райдержадміністрацій, а по –друге виділяли кошти. Мені взагалі не зрозуміла позиція. Орган місцевого самоврядування, він сьогодні прирівнюється до міста обласного значення. Цим людям жителі довірили управління громадами. А виходить дороги їм не потрібні. Я, як керівник вищого органу місцевого самоврядування в Миколаївській області, маю свою позицію, що голови новообраних громад мають долучитися до ремонту доріг. Крім своїх ОТГ. Обласна рада сьогодні виділяє кошти 56 мільйонів. Ми розподіляємо на Т15-08, Т 15-10. Всі ці напрямки по-трохи будуть фінансуватися з обласного бюджету. Я хочу, щоб на це звернули увагу",- резюмувала Вікторія Москаленко.