ЗУСТРІЧ З МИКОЛАЇВСЬКИМИ ДОБРОВОЛЬЦЯМИ

14 березня вперше в Україні відзначали День Добровольця України. 13 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон про "Національну Гвардію України". Наступного дня, 14 березня, сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на проходження вишкілу до Нових Петрівців, що на Київщині. Того ж року аналогічні добровольчі підрозділи організовувались у багатьох містах України. На захист територіальної цілісності та суверенітету країни встали люди різних професій – вчителі, підприємці та керівники підприємств, звичайні студенти та спеціалісти ай-ті галузі. Вони не роз`їхалися з Майдану по домівках, а вирушили на барикади Донбасу. Вони стали ідеологічною основою української армії.

 

17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості встановлено День українського добровольця..
За відповідну постанову №4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.
З цієї нагоди у бібліотеці імені М.Кропивницького відбулась зустріч з представниками добровольчих батальйонів – жителями Миколаївщини. В ній взяла участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
" Шановні, добровольці! Дозвольте мені від себе особисто та всього депутатського корпусу Миколаївської обласної ради привітати Вас. У непростий для країни час Ви згуртувалися і стали на захист територіальної цілісності і суверенітету держави. Сильні духом чоловіки та жінки пройшли Майдан, а згодом міцним щитом зупинили наступ російського агресора та посягання терористичних угрупувань. Сьогодні пліч-о-пліч з військовослужбовцями Збройних сил України ви продовжуєте боронити українську землю а на місцях викорінювати прояви сепаратизму. Ви Герої України, які прийняли бій і вистояли. Прийміть щирі вітання із побажаннями завжди залишатися принциповими. Я хочу сказати, що і сьогодні добровольці з усієї України та Миколаївської області продовжують нести службу не знаючи про матеріальне забезпечення, грошові компенсації тощо. Вони ідуть першими. Хочу сьогодні подякувати добровольцям і низько їм вклонитися тим, кого сьогодні з нами нема. На сьогодні вже прийнято рішення Миколаївської обласної ради, воно підтримано депутатським корпусом, щоб учасників добровольчих батальйонів визнати учасниками АТО. На системному рівні надаватиметься допомога з обласного бюджету.
Від щирого серця іще раз дякую добровольцям і тим, хто пам`ятає про цих Героїв",- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
Відзнакою "За заслуги перед Миколаївщиною" посмертно було нагороджено Беленець Андрія Анатолійовича. Відзнаку отримувала дружина загиблого Ірина та син. Аналогічною відзнакою посмертно нагороджено бійця батальйону "Азов" Андрія "Балагана".
Відзнакою "За заслуги перед Миколаївщиною" нагороджено Дмитра Душенка, Олександра Артеменка, Роберта Воробйова, Іллю Зелінського.