СЕМІНАР ОЕСР З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

15 березня у Миколаєві відбувся семінар «Підтримка децентралізації в Україні: зміцнення партнерства на регіональному та місцевому рівнях». Організатором семінару виступила організація економічного співробітництва і розвитку ( ОЕСР).

 

Членами ОЕСР є Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Чилі, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Корея, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, США та Європейський Союз. В роботі семінару взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір та Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.
Комітет ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку був створений у 1999 році з метою визначення характеру проблем територій і надавати допомогу органам державного управління, націлену на оцінку і вдосконалення територіальної політики.
Проект організації економічного співробітництва і розвитку щодо підтримки реформи децентралізації в Україні буде працювати до 2018 року. Він фінансується спільно Європейським Союзом та органами державного управління Чеської Республіки, Фландрії ( Бельгія) і Польщі. Організований у Миколаєві семінар мав на меті розбудову спроможності, і став початком дослідження впливу децентралізації в Україні та його перебігу на регіональному та муніципальному рівнях. Керівник проекту в Україні Пані Габріела Міранда і менеджер проекту Пані Марія – Варінія Міхалун.
Вітаючи організаторів та учасників семінару голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко відзначила важливість і своєчасність реалізації реформи запропонованої регіонам президентом України.
«Коли я стала головою обласної ради на території Миколаївської області була лише одна Куцурубська об’єднана територіальна громада. У мене була мрія активно запустити цей процес. І нам це вдалося. У лютому 2016 року на моє запрошення до Миколаївської області приїздив Юрій Ганущак. Була підтримка від Мінрегіонбуду. Я спілкувалася із Геннадієм Зубком. Було організовано чималу кількість круглих столів. Наприкінці року минулого депутатський корпус ухвалив рішення, історичне рішення – вніс зміни у перспективний план . Тепер в Миколаївській області вже нараховується 19 об’єднаних територіальних громад. Це теж було непросте рішення. Ми довго аналізували . Вислуховували представників всіх зацікавлених сторін, і нарешті прийняли правильне рішення – внесли до перспективного плану ті громади, які йшли на вибори. Ці новоутворені формування потребують методичної допомоги. І ми будемо це робити.»