ПАМ`ЯТЬ ПРО ЖЕРТВ КОНЦТАБОРІВ

11 квітня у рамках відзначення Міжнародного дня визволення в`язнів фашистських концтаборів миколаївці та представники влади поклали квіти до пам`ятного знаку в`язням концтабору "Шталаг – 364". У покладанні квітів взяли участь заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, депутати Миколаївської обласної ради Надія Іванова та Світлана Гладун.


" Цього дня ми обов`язково повинні вголос говорити про маловідомі сторінки другої світової війни – функціонування фашистських концентраційних таборів. Приниження і знущання для ув`язнених починалися іще з моменту транспортування. Далі катування, у тому числі жінок і дітей, нелюдські умови утримання, виснажлива праця..Про масштаби трагедії, яка сталася на території концтабору "Шталаг 364" та біля його стін красномовно свідчать цифри – понад 30 тисяч знищених людських життів. Таке неможливо забути!",- зазначив по завершенні заходу заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

"Шталаг 364" – табір для військовополонених діяв на території окупованого Миколаєва у селищі Темвод. Це був один з найбільших регіональних таборів на півдні України. Ув`язнених утримували у двадцяти шести бараках на сімдесят тисяч полонених. Роботу в`язнів використовували на суднобудівному заводі, овочесховищах. Щопонеділка та щоп`ятниці здійснювались масові розстріли. Кількість жертв табору "Шталаг-364" перевищує 30 тисяч громадян.