ДЕНЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ В ОЧАКІВСЬКОМУ РАЙОНІ

12 квітня в Очаківському районі відбувся день обласної ради.

 

 

 

 

Відповідно фахівцями виконавчого апарату, за погодженням з головою обласної ради та її заступниками, було розроблено декілька маршрутів.
За окремим планом відбувалась робоча поїздка Очаківщиною голови обласної ради Вікторії Москаленко. Зокрема, вона відвідала Очаківську загальноосвітню санаторну школу – інтернат 1-3-го ступенів. Сьогодні у закладі перебувають понад сто дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Докорінно ситуація змінилась тут зі зміною керівництва. Директор інтернату Рита Земляна. Першочерговим її завданням було приведення до нормального стану фасадів приміщень і території установи. Саме тому щоденна робота розпочиналась із «суботників». Стартували вони о сьомій годині ранку і тривали іноді до пізньої години вечора. . Тепер ситуація вирівнялася і кожен член колективу відповідає за свою ділянку роботи і це вже дає свої результати.

Школа справді змінилася і засяяла. Тут відремонтовано фасади всіх корпусів, здійснено поточні ремонти. З`явилась в інтернаті власна пральна. Реконструйовано внутрішні санвузли у навчальному корпусі і власне фасад школи.
Варто відзначити, що Очаківська санаторна загальноосвітня школа – інтернат – унікальний заклад. Тут вихованцям забезпечується не тільки навчання, але і тривале лікування і оздоровлення.

Профілізація інтернату – це захворювання органів дихання, тому вся робота школи спрямована на відновлення здоров'я учнів. Крім того, у відповідності з курсом оздоровлення здійснюються вітамінізація, лікувальні процедури та масажі. Постійну допомогу закладу надає депутат Миколаївської обласної ради Хасан Гемаєв.
Наступним об`єктом для ознайомлення стала Очаківська центральна районна лікарня. Її будівництво розпочалось у 1972-му. І з того часу рівень надання медичної допомоги лише поліпшується. На сучасному етапі функціонують 10 спеціалізованих відділень. Ліжковий фонд -164 одиниці. Два роки тому встановлено новий глибинний насос на свердловину та проведено її ревізію . Також виготовлено проект та проведено модернізацію вузла обліку газу.Заклад охорони здоров`я Очаківщини сертифіковано ВООЗ «Юнісеф» - «Лікарня, доброзичлива до дитини.»
Представники районної та міської влади поділились із головою обласної ради проблемами функціонування курорту «Очаків».
Цього ж дня відбувся особистий прийом громадян в Очаківській районній раді. Із заявниками спілкувався перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта. Питання порушувались різноманітні. Від надання допомоги на придбання протезу до проблематики незаконного і неефективного використання водойм на території Миколаївської області.
Підсумки робочої поїздки підбили на підсумковій нараді. Зокрема, говорили про формування об`єднаних територіальних громад. А їх в Очаківському районі дві – Чорноморська та Куцурубська. Минулого року жителі Козирської сільської ради Очаківщини спільно з мешканцями Радсадівської та Кіровської сільських рад Миколаївського району вирішили створити міжрайонну Радсадівську громаду. Оскільки на той час Верховна Рада ще не ухвалила закон, що дозволяє об'єднуватися громадам із різних районів — питання створення Радсадівської ОТГ так і повисло в повітрі. Сьогодні відповідні зміни у законодавство внесено. Проте, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко все ж таки переконувала присутніх у доцільності об`єднуватися за принципом: Один район – одна громада.
« Повірте, шановні - процес децентралізації я знаю досконало. Ми, як депутати, які підтримують реформу запропоновану Президентом,володіємо інформацією про те, що сьогодні відбувається в області після об`єднання громад. На жаль, те що планувалося зробити – скоротити витрати на адміністративний апарат досягти не вдалося. Вони не зменшуються. Передбачався розвиток інфраструктури, збільшення кількості робочих місць а стається навпаки. В подальшому ймовірні лише проблеми. Тому варто дотримуватись принципу, якщо район налічує близько 14 тисяч громадян, відповідно це має бути одна ОТГ»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
Аналізуючи відвідування Очаківської центральної районної лікарні Вікторія Москаленко нагадала учасникам засідання про звернення депутатського корпусу Миколаївської обласної ради до органів центральної влади щодо призупинення створення4-ьох госпітальних округів на Миколаївщині.
«Тому що лікарні нам необхідно зберігати . А зберігати з розрахунку на реалізацію в подальшому медичної реформи. І таки створення госпітальних округів. Очаківська лікарня і ми про це зазначили сьогодні потребує тепло санації, заміни вікон. Але мене приємно вразило, що головний лікар співпрацює з міжнародними організаціями, бере участь у грантових проектах. Заклад дуже охайний»,- поділилась враженнями голова обласної ради.
Під час наради порушувались питання ремонту доріг, наповнення місцевих бюджетів.
Така форма співпраці депутатських корпусів різних рівнів та органів місцевого самоврядування вкотре довела свою ефективність. Вікторія Москаленко підкреслила, що так воно триватиме й на далі.