АВАРІЙНИЙ МІСТ У ПЕРВОМАЙСЬКОМУ

Мостовий перехід поблизу селища міського типу Первомайське Вітовського району Миколаївської області, яким здійснюється підвезення учнів з навколишніх населених пунктів до опорної школи, знаходиться в аварійному стані. Згідно з проектно-кошторисною документацією на капітальне відновлення підвідних шляхів та мосту необхідно витратити близько дев’яти з половиною мільйонів гривень. Зрозуміло, що таких коштів на разі немає ані сільська рада, ані районна рада. Представники місцевої влади звернулися по допомогу до голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко. Вона терміново виїхала до району.


По міркам будівництва мостовий перехід в районі селища міського типу Первомайське Вітовського району новий. Його було введено в експлуатацію 2010-го. А вже за рік тут почалися проблеми. На сьогодні ж підвідні шляхи просіли майже на півтора метри.
«Небезпека у тому…Сама головна небезпека у тому, що через цей міст здійснюється перевезення дітей в опорну школу. Навколишні села - філії привозять своїх дітей в опорну школу селища Первомайське. Ви бачите, що цей міст проходить над залізничною колією, що також складає велику небезпеку»,- ділиться під час огляду об’єкту голова Вітовської районної державної адміністрації Олександр Демчук.
Щороку з місцевого бюджету на ремонт та ліквідацію аварійної ситуації виділяється більше двохсот тисяч гривень. За попередньою оцінкою начальника Служби Автомобільних Доріг України в Миколаївській області Сергія Ткаченка, який також взяв участь у виїзній нараді, тимчасово відновлювальні роботи на об’єкті будуть марними. Його стан загрозливо-катастрофічний. Ймовірно, припускає Сергій Ткаченко, 2010-го року роботи з реконструкції мостового переходу та підвідних шляхів здійснювала непрофільна організація.
« …Я так понимаю, что здесь нет переходных плит. И эта просадка продолжает увеличиваться. И любой дождь может быть последним для этого моста..»,- констатував головний дорожник області спілкуючись з головою Миколаївської обласної ради Вікторією Москаленко на мосту.
Перебіг подій ускладнює розташування у безпосередній близькості до мостового переходу цукрового заводу. Фахівці дорожньої галузі підрахували – з початком сезону саме цією ділянкою дороги планується транспортування п’ятисот тисяч тон буряку. І це без врахування зерновозів. Тобто, проблему необхідно вирішувати якомога швидше. Місцевою владою розроблено проектно-кошторисну документацію . Виявилось, що сума необхідна на реконструкцію сягає дев’яти з половиною мільйонів гривень.
« Таких грошей в селищній раді немає. Тому що цей міст знаходиться на балансі селищної ради. Аналогічно таких грошей немає зараз у районному бюджеті. Адже ми знаємо, що Вітовський район став втричі меншим у зв’язку із децентралізацією. І по коштам також. Тому ми звернулися до голови Миколаївської обласної ради з проханням розглянути можливість спів фінансування.»,- говорить голова Вітовської райдержадміністрації Олександр Демчук.
Підсумовуючи проведену виїзну нараду голова Миколаївської обласної ради зазначила:
« Я виїхала для того, щоб вивчити ситуацію. Тому що цей мостовий перехід є стратегічним. Він іде над залізничною колією. І через нього перевозять дітей до опорної школи. На жаль, ремонт виконаний декілька років тому був неефективним. Ми підрядників теж не змогли розшукати – фірма просто збанкрутіла. Тому сьогодні ми шукаємо шляхи спів фінансування. Район, районний бюджет готові виділяти кошти. Але всі дев’ять з половиною мільйонів вони не потягнуть. Сьогодні вони про це сказали. Тому я хочу, аби спів фінансування здійснювалось з бюджетів всіх рівнів. Для того, щоб дійсно це питання закрити. Тільки шляхом співфінасування.»