НА СПІЛЬНОМУ ЗАСІДАННІ КОМІСІЙ

В рамках підготовки до засідання 13-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання члени постійних депутатських комісій сьогодні продовжили опрацьовування питань внесених до порядку денного.
19 –го квітня відбулось спільне засідання постійних комісій з питань соціальної політики, охорони здоров’я,материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму і з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту.В роботі спільного засідання комісій взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта.


Учасники спільного засідання погодили винесення на розгляд сесії питання «Про визнання Росії країною – агресором». Та питання щодо невиконання Скорим Миколою Вікторовичем обов’язків депутата Миколаївської обласної ради.
Вікторія Москаленко висловила свою позицію щодо запропонованого проекту рішення.
« Щоб не відбувалося у сесійній залі всі депутати ходять на засідання комісій і на сесії. Їх всі бачать. У даному ж випадку йдеться про ігнорування виконання власних повноважень. Це з одного боку. З іншого боку людина не поважає державні символи. У нас був депутат Сидорук, який не ходив на сесії. Він самостійно написав заяву. Людина чесно сказала, що не може бути депутатом. Написав заяву і зайшла інша людина до фракції політичної партії «Відродження». Це було чесно і по відношенню до виборців. І по відношенню до колег. Я переконана – запропонований проект рішення абсолютно виважений і відповідає закону.»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко під час розгляду питання.
Мають заслухати на позачерговому засіданні звіт начальника екологічної інспекції Миколаївської області. Перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь окреслив перелік проблемних питань про вирішення яких воліють почути народні обранці від очільника інспекції.
Голова Миколаївської обласної ради поінформувала присутніх про лист, який надійшов від пана Бабенка на адресу обласної ради. У ньому, зокрема йшлося про необов’язковість звітування керівника інспекції перед депутатським корпусом Миколаївської обласної ради.
« Я вважаю, що цей чоловік некоректно повів себе по відношенню до депутатського корпусу обласної ради. А вчорашній лист, що він взагалі не має підстав звітувати перед нами. Чомусь звітують і Служба автомобільних доріг , і прокуратура, а екологічна інспекція не звітуватиме?!»,- наголосила Вікторія Москаленко. Згодом депутатський корпус підтримав винесення питання на розгляд позачергової сесії. Аналогічно підтримано розгляд у сесійному режимі питання щодо звіту обласної державної адміністрації про виконання у 2016 році завдань та заходів програми з розвитку Миколаївської області на 2015-2017 роки «Миколаївщина 2017». Заслухають на позачерговій сесії звіт про виконання бюджету Миколаївської області за 2016 рік.
Протягом декількох годин тривало обговорення двох питань: припинення діяльності художнього керівника Миколаївського Академічного Художнього Російського Драматичного Театру Миколи Кравченка та призначення на посаду директора – художнього керівника МАХРДТ переможця конкурсу Артема Свістуна. Щоправда, до заслуховування претендента так і не дійшло. Кожна із сторін на власну користь наводила результати і висновки судових засідань, дані статистики щодо діяльності комунального закладу області. Художник театру Надія Темерова процитувала листа, який за її словами готувала частина колективу. Зміст зводився до нарікань на адресу поки що діючого керівника театру. Обвинувачень його у вчиненні протиправних корупційних дій, сепаратизмі тощо. На прохання членів комісії назвати прізвища людей, пані Темерова відповіла категоричною відмовою. У залі засідання прозвучали лише два – Артема Свістуна та Віталія Манжелія. Як пояснила жінка, ці два чоловіки вже відкрито виступають проти Миколи Кравченка та його дій. У відповідь Микола Кравченко навів заяви інших членів трупи Російської Драми – Василя Остафійчука та Лідії Гашинської, які просили художнього керівника припинити непрофесійну діяльність режисера Манжелія та відмовлялись з ним працювати. Вислухавши всі сторони та пропозиції учасники спільного засідання ухвалили рішення не виносити на розгляд позачергової сесії ці два питання. До рішення судових інстанцій.