"ПИТАННЯ ФОРМУВАННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ВКРАЙ АКТУАЛЬНЕ" - ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО

17-го травня за участі експерта із децентралізації, народного депутата України 6-го скликання Юрія Ганущака відбулось розширене засідання президії Миколаївської обласної ради. Розглядалось одне єдине питання формування меж госпітальних округів на території Миколаївської області.

 

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 932 обласні державні адміністрації мають подати до профільного міністерства пропозиції щодо майбутніх округів. Проект розпорядження Кабміну 15-го травня надійшов до Миколаївської обласної ради.

         " Тому це питання вкрай актуальне. Для того, щоб надати відповідь і погодити цей проект зібрана ця президія – головні лікарі, керівництво районів. Для того, щоб це рішення було прийнято нами колегіально",- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко на початку засідання президії обласної ради.

         Члени профільної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров`я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму, голови районних державних адміністрацій та районних рад області, об`єднаних територіальних громад, керівники закладів охорони здоров`я протягом декількох годин жваво дискутували і радились.

         У сесійній залі лунали різні думки. Так депутат Миколаївської обласної ради Григорій Марін, висловлюючись на підтримку реформування, вважає за доцільне спершу реалізувати реформу із децентралізації влади. Адже межі госпітальних округів згодом можуть змінитися.  Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій Федір Барна висловив невдоволення приєднанням населених пунктів Новоодещини до госпітального округу із центром у місті Вознесенську. Він поділився пропозицією щодо приєднання Новоодеського району до госпітального округу у центрі з Миколаєвом.

         Голова Березанської районної державної адміністрації Сергій Танасов поділився хвилюванням щодо функціонування медичних установ у курортній зоні Коблевого та Рибаківки. Хоча, цією ж проблематикою питання із головою Миколаївської обласної ради Вікторією Москаленко ділилися спеціалісти Очаківської центральної районної лікарні. В сезон кількість населення стрімко зростає. А центром надання допомоги стає саме районна лікарня. Представники влади Очаківщини та приміського Миколаївського району нагадали Юрію Дячуку про перешкоди, які виникають при підвезенні пацієнтів до лікарень Миколаєва під час аварійних ситуацій з Варварівським мостом та дорожньо-транспортних пригодах на ньому. Голова Миколаївської районної державної адміністрації Алла Воробйова говорила про необхідність надання медичної допомоги військовослужбовцям, які перебувають на Широколанівському полігоні Миколаївського району постійно.

         Нагадаємо, що сьогодні в Миколаївській області планується організація чотирьох госпітальних округів: ( Баштанський, Березнегуватський, Казанківський, Новобузький райони), ( місто Миколаїв, Вітовський, Миколаївський, Очаківський, Березанський, Снігурівський райони), ( Вознесенський, Братський, Єланецький, Веселинівський, Новоодеський, Доманівський та місто Вознесенськ), (Арбузинський, Врадіївський, Кривоозерський, Первомайський і місто Первомайськ).

         " Дякую Вам, шановні учасники засідання, шановні депутати. Після засідання президії зрозуміла позиція, що необхідно доопрацювати питання запропоноване обласною державною адміністрацією. Запросити всі зацікавлені сторони і фахово доопрацювати схему. Іще раз після засідання президії зберемося. Терміни у нас стислі. Тому необхідно направити ці пропозиції максимум у тижневий термін. На жаль півроку ми обговорюємо госпітальні округи, а від профільної комісії жодних рекомендацій ані на адресу обласної державної адміністрації, ані на керівництво обласної ради  направлено не було.",- підкреслила резюмуючи засідання президії голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.