"ВОНИ ПОВИННІ БУТИ ГОТОВІ ДО ПРИЙОМУ ВІДПОЧИВАЮЧИХ" ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ПРО ОЗДОРОВНИЦІ ОБЛАСТІ

"Вони повинні бути готові" Вікторія Москаленко про готовність оздоровниць до початку сезону
18 –го травня відбулось засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки та освіти, сім`ї та молоді, спорту. В роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов. Під час засідання розглядалось питання підготовки та проведення оздоровчої кампанії відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей.

 

За інформацією начальника відділу з питань молодіжної політики управління молоді та туризму Миколаївської обласної державної адміністрації Микола Смоквіна на території області тривають підготовчі заходи для вчасного старту оздоровчої кампанії з першого червня. Керівник профільного підрозділу відмітив суттєве збільшення фінансування для організації відпочинку дітей пільгових категорій. Вперше для оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділяється 637 тисяч гривень. За окремою статтею визначено фінансування дітей воїнів -учасників АТО. Протягом травня, початку червня працюватиме спеціальна комісія, яка перевірятиме готовність об`єктів для прийому маленьких відпочивальників.
Голова Миколаївської обласної ради попросила Миколу Смоквіну підготувати найближчим часом інформацію з переліком оздоровниць, обсягом фінансування і тендерами.
Весь обсяг коштів, виділених саме на це управління для здійснення оздоровчої кампанії, сягає семи мільйонів гривень. Тендерна процедура іще триває. Договори мають укласти до початку червня.
" Мене цікавить які бази відпочинку приймали участь у тендерах минулого року, скільки коштів виділено цього року. Те, що вони будуть підготовлені до першого червня, це одна справа. Я хочу подивитися на скільки вони можуть сьогодні приймати. Вони повинні вже бути готові. На мою адресу надійшло звернення ДСНС. У ньому міститься інформація про неготовність значної кількості баз і таборів до прийому відпочиваючих. ",- акцентувала Вікторія Москаленко під час спілкування з Миколою Смоквіною.
Як повідомила тимчасово виконуюча обов`язки директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Удовиченко на сьогоднішній день в Миколаївській області оздоровленням дітей пільгової категорії – вихованців інтернатних закладів займаються дві установи – у Рибаківці табір "Орлятко" потужністю на 700 місць. І "Вітрила" в Очакові на 800 відпочиваючих. На "Орлятко" виділено понад 7 мільйонів гривень. 1 мільйон 689 тисяч гривень відповідно на Очаківську оздоровницю. З 10-го червня по 29-те серпня функціонуватиме Рибаківський заклад. З першого червня по 29 –те серпня прийматимуть дітей у "Вітрилах". На разі в "Орлятку", повідомила Олена Удовиченко виконано ремонт каналізації, спальних приміщень, будинків для обслуговуючого персоналу, системи зовнішнього освітлення, пральні, лазні тощо.
Вікторія Москаленко цікавилась забезпеченням дітей гарячою водою. Адже минулого року відпочивальники користувалися лише холодною водою. Олена Удовиченко зазначила, що встановлюються бойлери. За наявності нормального тиску в мережі вода має бути. Під час засідання йшлося про керівництво закладу. У рекомендації комісії внесли пропозицію вивчити стан справ із директором. Минулого року він протягом тривалого часу перебував на лікарняному.
І друге питання порядку денного стосувалося надання допомоги провідним спортсменам на придбання житла. Відділом фізичної культури і спорту запропоновано Андрія Грівко майстра спорту міжнародного класу з велоспорту та Олену Буряк заслуженого майстра спорту з академічного веслування. Обидві родини отримають кошти у порядку черговості. Одна у 2017-му ( Олена Буряк), інша 2018-го ( Андрій Грівко).