ЗАСІДАННЯ ТИМЧАСОВОЇ КОНТРОЛЬНОЇ КОМІСІЇ

7-го червня у Миколаївській обласній раді за участі першого заступника голови Миколаївської обласної ради Івана Кухти відбулось засідання тимчасової контрольної комісії з питань використання бюджетних коштів усіх рівнів, які виділяються та використовуються при здійсненні ремонтних робіт на дорогах  Миколаївської області.

У грудні минулого року рішенням сесії Миколаївської обласної ради на виконання "Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Миколаївської області на 2016-2018 роки" виділено кошти у сумі понад 56 млн гривень. Другого лютого та 14-го березня вже поточного 2017 року постійною комісією обласної ради погоджено видатки на проведення ремонтних робіт у розрізі об`єктів.

 

На сьогоднішній день за умови співфінансування  проводяться торги на здійснення поточного та середнього ремонту автомобільної дороги Т -15-08 Калинівка – Снігурівка – Березнегувате. Остаточна очікувана вартість робіт складає 79 млн гривень. Частина коштів ( трохи більше 17 мільйонів виділятиметься з обласного бюджету), з районного бюджету 3,5 мільйони. До аукціону допущено два учасники . Як повідомили представники САД у Миколаївській області, переможець має визначитися за десять днів.

На експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення виділено 8,5 мільйонів гривень. Із раніше запланованого переліку вже виконано роботи по Первомайському району (дорога С 151801) на 200 тисяч гривень.  На вознесенщині тільки-но надано завдання на виконання робіт. У Врадіївському районі ( О 150801 Врадіївка – Мала Врадіївка) на 700 тисяч роботи виконано. Решта знаходиться в роботі.

Депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа звернувся до представників Служби Автомобільних доріг у Миколаївській області з питанням по Первомайському району. На його адресу надійшов лист від голови новоствореної Кам`яномостівської  ОТГ . Там містилися нарікання на роботу дорожників. З`ясувалося, що роботи про які звітувалося виконання виконувались неефективно. Мовляв, ремонт розпочався з ділянок, де була відсутня ямковість. При цьому ділянки на яких таки були значні руйнування виконавцями до уваги не бралися.

За словами Михайла Талпи при виділенні коштів йшлося про ремонт аварійної ділянки на автодорозі С 151801, де часто перевертаються великовантажні автомобілі. Натомість, відновлювальні роботи виконані не там, де були конче необхідні.

" Я прошу Вас цей факт зафіксувати. І прошу, щоб на наступному засіданні нашої комісії Ви доповіли, хто за це відповів. І чи було відремонтовано цей спуск на який виділялися кошти",- наголосив Михайло Талпа.

Депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко вкотре акцентувала увагу колег на неприпустимості існуючої ситуації. Йдеться про надто низькі  темпи освоєння коштів під час ремонту доріг в Миколаївській області.

Обов`язковим для виконання документом є рішення сесії – такої думки дотримується іще один член тимчасової контрольної комісії депутат Миколаївської обласної ради Вадим Олабін. На його глибоке переконання представникам депутатського корпусу необхідно бути більш наполегливими у питанні ремонту доріг в Миколаївській області. Для цього, впевнений Вадим Олабін, жителів регіону Північного Причорномор`я мають почути в Києві у Кабінеті Міністрів України.

Сергій Кривошапка – начальник управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області поінформував депутатів, що сьогодні працює один ваговий комплекс. Станом на 7 червня його службою нараховано  45 тисяч євро штрафів, понад 25 тисяч євро вже стягнуто.

По результатах засідання прийнято відповідні рекомендації. Наступного разу члени комісії мають зібратися на своє засідання у першій декаді липня.