"МИ ПОВИННІ ПРАЦЮВАТИ НАД НАПОВНЕННЯМ БЮДЖЕТІВ" - ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО

9-го червня під головуванням Вікторії Москаленко та В’ячеслава Бонь відбулась нарада із головами районних державних адміністрацій та головами районних рад Миколаївщини з питань законного використання земель сільгосппризначення та сплати податків за них . Сьогодні, констатували головуючі, є аграрії, які працюють у правовому полі. З іншого боку,  на жаль, мають місце факти незаконної діяльності одноосібників, які займаються тіньовим обробітком землі сільськогосподарського призначення не сплачуючи жодних податків ані до місцевих, ані до державного бюджету.

 

 Іще одна категорія  - порушники, які використовують землі державної власності, не маючи на це жодних юридичних підстав. Як приклад – використання не за цільовим призначенням пасовищ. Два роки поспіль тривала ліквідація сільгоспінспекції. Сьогодні відповідними повноваженнями наділені органи держгеокадастру.

         Станом на 8-ме червня 2017 року по 56 випадкам порушення чинного законодавства України, встановлено осіб і нараховано штраф на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

В ході наради голови районних державних адміністрацій та районних рад звітували про виявлені факти незаконного використання земель сільськогосподарського призначення та роботу спеціально створених комісій. Ймовірно, за словами першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслава Бонь, контроль за  роботою цих комісій буде поставлено на щотижневий контроль.

         Друге питання порядку денного наради стосувалось виконання на місцях  рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики щодо збільшення сільськими та селищними радами збільшення ставок земельного податку за користування сільськогосподарськими угіддями.

         Депутати Миколаївської обласної ради  - члени постійної комісії рекомендують підвищити вищевказану ставку до одного відсотка. Під час наради йшлося про невиконання рекомендації. Водночас, за розрахунками податківців, у разі сумлінного  виконання запропонованої норми, місцеві бюджети додатково отримали б понад 64 мільйони гривень.

         « Ці рекомендації прийняті постійною комісією іще у червні 2016 року. Ми думали, що свідомість голів сільських рад і органів місцевого самоврядування спрацює, щоб у 2017 році отримувати додаткові кошти у місцеві бюджети. Вищеозначена сума дорівнює 64 – ьом мільйонам. До мене з листом звернувся голова ДФС. Зміст листа зводився до одного – ми систематично недоотримаємо кошти. Ми повинні працювати над наповненням бюджету.»,- наголосила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.