«Ми повинні визначитись із подальшою долею обласної філармонії» -Вікторія Москаленко.

Сьогодні 5-го липня відбулось засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту. Одним із питань порядку денного ,за ініціативи голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, розглядалась можливість зняття з балансу Миколаївської обласної філармонії цілісного майнового комплексу колишнього кінотеатру «Іскра».

 

Попередньо спільно із заступником голови Миколаївської обласної ради Андрієм Кротовим Вікторія Вікторівна здійснила ознайомчу поїздку на об’єкт.

Історія з пошуком приміщення для артистів обласної філармонії тягнеться не один десяток років. Певні кроки намагалися застосовувати у різні часи. 2012-го спільним рішенням тодішніх представників обласної та міської влади вийшли на варіант передачі на баланс філармонії будівлі колишнього кінотеатру «Іскра». Як пояснив директор обласної філармонії,  свого часу споруду приймали у зруйнованому стані. У цифрах 2014 року вартість проектно-кошторисної документації сягала 420 тисяч. Необхідна сума для повної  реконструкції – майже 32 мільйони гривень.

Вищезазначену суму виділено так і не було. Тим часом керівництво філармонії змушене витрачати  власні гроші  на охорону об’єкту. Що вартує майже 80 тисяч. Ще близько 40-ка тисяч гривень ,виручених від концертної діяльності, йде на оплату податків.

         Виходячи з сьогоднішніх реалій, констатує голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, будівля, яка більше п’яти років не використовується за призначенням може бути виставлена на продаж шляхом проведення аукціону.

         « Ми виїжджали на об’єкт. Якщо сьогодні робити ремонт – реконструкцію колишнього кінотеатру «Іскра» з подальшим там розміщенням філармонії, це обійдеться вже не у 32 мільйони гривень, а вдвічі дорожче. Керуючись досвідом наших сусідів з інших регіонів України я запропонувала визначити цей об’єкт як такий, що підлягає приватизації з подальшою його реалізацією на аукціоні.

         Такий тягар обласний бюджет не зможе сьогодні тягнути. Тому необхідно визначатись з подальшою долею філармонії. Не можуть талановиті люди весь час поневірятись.» Голова Миколаївської обласної ради разом із заступником  відвідали і будинок культури будівельників в якому сьогодні розміщуються артисти філармонії. За всіма параметрами він  підходить для постійного розташування там колективу філармонії.

         « Та будівля в якій сьогодні розташовується наша філармонія підходить і за акустикою, із всіма іншими вимогами. Тому сьогодні питання стоїть щодо його викупу або оренди з правом викупу. Закликаю усіх присутніх, давайте фахово підійдемо до цього питання. Тому що більше тридцяти років  Миколаївська обласна філармонія без будівлі.»,- резюмувала Вікторія Вікторівна. Згодом з урахуванням всіх озвучених пропозицій члени комісії ухвалили відповідний проект рекомендацій.