"Сьогодні терміново необхідно здійснити обстеження всіх закладів",- Вікторія Москаленко про підготовку навчальних закладів до прийому дітей.

5-го липня відбулось засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань  культури, науки і освіти, сім`ї та молоді, спорту. Учасники засідання-депутати Миколаївської обласної ради одним із питань порядку денного розглянули стан підготовки закладів освіти до нового навчального року. Тимчасово виконуюча обов`язки директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганна Каськова поінформувала, що ситуація на постійному контролі. Майже щоденно відслідковуються етапи здійснення ремонтних робіт, підготовка систем теплопостачання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

 

         " Тут у нас планується до нового навчального року провести і завершити ремонт покрівель в одинадцяти закладах освіти. П`ять закладів перевести на електроопалення. Ремонт систем опалення у 36-ти, реконструкція вузлів обліку природного газу у 19-ти, санація будівель у 12-ти",- підкреслила Ганна Каськова. Згідно із зведеними даними, отриманими департаментом з районних державних адміністрацій, на ці роботи планується виділення місцевими бюджетами коштів у розмірі 80,7 мільйонів гривень.

         Департаментом спільно з держпродспоживслужбою створюються комісії, які перевірятимуть стан підготовки закладів. Особливу увагу приділено обладнанню загальноосвітніх шкіл санвузлами. До першого серпня, відповідно до поточного фінансування, мають бути завершені роботи.

Станом на 1 липня, підкреслила доповідач, у трьох загальноосвітніх навчальних закладах виконано ремонт покрівель, у 70-ти школах здійснено гідравлічне промивання систем опалення і у 98-ми школах, які опалюються централізовано.

         Щодо забезпечення навчальними посібниками . Спеціалістами визначено додаткову потребу у підручниках для 4-тих, 7-мих класів і зроблено замовлення. По транспортному забезпеченню- проведено торги на закупівлю і вже придбано  шкільні  автобуси.. Залишається лише етап затвердження розподілу  по конкретних школах.

         Проблемним залишається процес оформлення документації у школах, які ввійшли до складу новостворених об`єднаних територіальних громад.

         Найбільш актуальним, особливо після надзвичайної ситуації у Новобузькій ЗОШ № 1, є питання обстеження технічного стану всіх будівель і приміщень дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Постанова Кабінету міністрів, яка зобов`язує здійснювати обов`язкове технічне обстеження, датована 2009 роком. Втім, місцевими бюджетами кошти на ці цілі не виділяються, змушена була констатувати Ганна Каськова.

         " Тому що ця сума виходить за 300 тисяч. Треба робити торги, вивчати тендерні пропозиції щодо підприємств, які в змозі виконати спеціалізовані роботи. Наприклад у 2015-му жоден сільський район цього не робив.",- зазначила Ганна Каськова.

         "Необхідно, щоб до складу комісій, які перевірятимуть технічний стан будівель, були включені представники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, представники Держохоронпраці, управління охорони здоров`я, будівельники. Одним словом всі ті, хто має ліцензію на експертну оцінку будівель. В районах звичайно обстеження здійснюють. І рік від року акти заповнюють. Сьогодні це не підходить. ",- резюмувала Вікторія Вікторівна.

         Депутат Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко нагадав, що майже 70% навчальних закладів по всій території Миколаївщини, збудовано або до війни, або після війни. Вони всі мають солідний вік. І професійного обладнання,  для визначення всіх необхідних параметрів, у тодішніх будівельників не було.  А сьогодні, за словами Ганни Каськової, на теренах області 12 закладів, споруджених до війни.

         "Сьогодні терміново необхідно здійснити обстеження цих та багатьох інших закладів. Комісії мають розпочати роботу. Аварійність, у разі її наявності, буде видно",- наголосила голова Миколаївської обласної ради.

         Згідно із рекомендаціями профільної комісії до 15-го серпня всі перевірки технічного стану будівель мають бути завершені.

         Користуючись нагодою присутності голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, профільного заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталія Кіндратіва, депутат Миколаївської обласної ради Світлана Гладун порушила аналогічну тему безпеки і технічного стану будівель. Йшлося про занедбану будівлю колишнього гуртожитку на проспекті Миру, що розташована між гуртожитками коледжу культури і мистецтв та Миколаївського інституту медсестринства. Мало того, що там постійно збираються асоціальні особи,  останнім часом воно почало руйнуватися. Світлана Гладун запевнила про інформованість з даного питання Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича і правохоронних  органів. В результаті було прийнято рішення щодо створення спеціальної комісії і запуску процедури визнання будівлі аварійною.