НА 15-ІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

2-го серпня 2017 року відбулось засідання 15-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання. До порядку денного було внесено три питання . Про хід виконання рішень обласної ради, пов’язаних із ситуацією що склалася на автомобільних дорогах Миколаївської області. Про надання згоди на безоплатну передачу майна з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ,міст Миколаївської області. Про депутатський запит депутата обласної ради Андрія Кротова.

 

По першому питанню порядку денного доповідав начальник Служби Автомобільних доріг України в Миколаївській області Сергій Ткаченко. Згідно з наданою інформацією загальна протяжність доріг в Миколаївській області складає 4 тисячі 798 кілометрів та 257 мостів та шляхопроводів. На сьогоднішній день вони не забезпечують швидкого і безпечного перевезення вантажів та пасажирів. Стан дорожнього покриття і технічні характеристики мостів і шляхопроводів не відповідають нормам. За останні двадцять- тридцять років суттєво змінилися навантаження на вісь. 90%  автошляхів регіону потребують капітального ремонту. Фінансова потреба для здійснення ремонтних та будівельних  робіт для Миколаївської області на 2017 рік складала понад 6 мільярдів гривень.  

         Щодо фактичного фінансування у 2017 році. На будівництво і реконструкцію, капітальний і поточний  середній ремонти , експлуатаційне утримання доріг загального користування очікується обсяг фінансування у сумі 874 мільйони гривень. Станом на 31.07 підтверджено 602 мільйони гривень.

         Перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта порушив питання облаштування майданчиків для вагових комплексів на трасі Т15-08 Калинівка – Снігурівка – Березнегувате. Також на думку Івана Васильовича їх встановлення необхідно зазначати відразу  в проектах на всіх напрямках.. У свою чергу Сергій Ткаченко пояснив, що здійснення такого виду робіт може здійснюватись виключно за домовленістю з підрядником, який реалізуватиме роботи власним коштом. Голова Миколаївської обласної ради акцентувала на тому, що за цим питанням відразу буде надано протокольне доручення з подальшим контролем.

         Юрій Кормишкін звернувся до Сергія Ткаченка із запитанням стосовно ремонту мостів на Снігурівщині. Також депутат Миколаївської обласної ради підтримуючи пропозицію Івана Кухти говорив про термінову необхідність встановлення вагових комплексів.

Депутат Миколаївської обласної ради, який теж взяв активну участь в обговоренні питання ремонту доріг та мостових переходів в Миколаївській області порушив тематику Троїцького мосту Новоодеського району. Сергій Ткаченко дав зрозуміти – за рахунок коштів експлуатаційного утримання на Троїцькому мості був виконаний весь можливий обсяг робіт. Додаткових коштів на ремонт та утримання цього та аналогічних об’єктів не виділено. Олександр Каражей висловив занепокоєння станом дорожнього покриття на під’їздних автодорогах у Коблево-Рибаківській зоні відпочинку та Очакові.

         Загалом представники депутатського корпусу відзначили позитивні зрушення у дорожньому господарстві області.

         Друге питання порядку денного позачергової сесії стосувалось надання згоди на безоплатну передачу майна з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ,міст Миколаївської області. Перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь доповідаючи депутатському корпусу Миколаївської обласної ради акцентував на своєчасності і винятковій необхідності прийняття рішення. Проведений попередньо аналіз засвідчив  - територія, розташування , стан приміщень лікарняного закладу  є підходящими для розташування центру реабілітації учасників Антитерористичної операції. Крім того і адміністрація підприємства і керівництво Адміністрації морських портів України у листах надісланих на адресу голови Миколаївської обласної ради та Миколаївської обласної державної адміністрації запевняють керівництво області у наявності бажання продовжувати конструктивний діалог у цьому напрямку. Після детального обговорення і врахування пропозицій депутатського корпусу питання передачі майна лікарні Миколаївського морського торговельного порту та поліклініки з державної власності у власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області  було ухвалено позитивно.