"Все що стосується материнства і дитинства, я завжди триматиму на особистому контролі. На разі маємо підтримати батьків",- Вікторія Москаленко взяла участь у розширених батьківських зборах Воскресенської ОТГ.

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко не залишає поза увагою питання функціонування шкіл та дозвіллєвих навчальних закладів у новостворених об`єднаних територіальних громадах. Особливо, коли йдеться про  об`єкти соціальної інфраструктури Вітовського району, де Вікторія Москаленко була обрана депутатом Миколаївської обласної ради. Щойно на адресу Вікторії Вікторівни надійшов тривожний дзвінок про закриття Воскресенської ЗОШ, ймовірне підняття рівня оплати у музичній школі до 300 гривень за один факультатив і збори батьків, голова обласної ради терміново виїхала на зустріч.  

 

 

За участі голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко у Калинівці Вітовського району відбулись розширені батьківські збори. На зустріч із жителями Воскресенської об`єднаної територіальної громади також приїхали селищний голова Олександр Шаповалов, начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту Воскресенської ОТГ Ганна Черновол, депутат Миколаївської обласної ради Віктор Сторчеус.

         Відразу декілька останніх подій викликали бурхливу реакцію вітовчан. По-перше, буквально за декілька днів до початку навчального року у приміщенні Воскресенської загальноосвітньої школи 1-3 го ступенів було виявлено тріщини. Попередньо 7-го серпня представники влади встановлювали там "маячки". З часом вони розійшлися. Стало зрозумілим, що стіни стрімко рухаються і розпочинати у такій будівлі навчальний рік небезпечно. Саме тому і було ухвалено рішення про заборону здійснювати освітній процес у Воскресенській школі.

         Ця проблема, як то кажуть "з бородою",  і про неї знали як представники районної влади, так і новообрані керманичі Воскресенської ОТГ. Тріщини на стінах установи  були вже давно. Протягом літа вони збільшувались. За декілька днів до початку навчального року ситуація набула загрозливо-катастрофічного характеру. А  займатися відновленням і ремонтними роботами повинні керівники Воскресенської ОТГ, пояснили представники райдержадміністрації. По завершенні процесу децентралізації управлінські  повноваження щодо навчальних установ передали громаді.  

         На період заборони здійснювати навчальний процес прийняти дітей зголосилася директор Калинівської ЗОШ. Селищний голова Олександр Шаповалов пообіцяв батькам у разі необхідності  організувати підвезення учнів. Водночас розглядається можливість використання для організації навчального процесу одного з технічних приміщень Воскресенської ЗОШ.

         Неймовірну хвилю обурення батьків викликало підняття рівня оплати за навчання дітей у музичній школі. Рішенням керівництва громади внесено пропозицію про підняття  рівня оплати за один факультатив з 85  до 300 гривень. Як пояснили батьківській ініціативній групі це викликано нестачею коштів. Дійшло до того, що вперше за багато років до музичної школи не набрали учнів перших класів. Жителі вітовщини не на жарт схвильовані майбутнім дозвіллєвого навчального закладу. Адже, за попередньою інформацією, яку повідомили активні батьки Вікторії Вікторівні, у будівлі музичної школи збираються розмістити будинок культури. Остаточне рішення за місцевим депутатським корпусом.  Голова Миколаївської обласної ради взяла питання під особистий контроль.

         " Я для себе зрозуміла обставини справи. Зараз ми будемо дивитись, чи зможе допомогти чимось район. По – друге, шукатимемо шляхи ймовірної оптимізації. Я не дам закрити музичну школу",- наголосила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.