НА ЗАСІДАННІ ПРЕЗИДІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

10 жовтня відбулось засідання президії Миколаївської обласної ради. На початку роботи голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко закликала  колег по депутатському корпусу конструктивно відпрацювати на сесії і того ж дня взяти участь в інвестиційному форумі «Миколаївщина – надійний партнер».

 

Депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко пропонувала розглянути у сесійному режимі питання функціонування комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» та повернутися до проблематики ремонту доріг у нашому регіоні.

Вікторія Москаленко зауважила, що мала місце рекомендація профільної депутатської комісії та постійної комісії з питань бюджету щодо заслуховування у сесійній залі керівників дорожньої галузі про стан автошляхів сьогодні та перспективи їх реконструкції. Також Вікторія Москаленко, на висловлювання депутата обласної ради Тетяни Демченко щодо занизького фінансування медичної галузі, зазначила, що у проекті змін до бюджету, які ухвалюватиме депутатський корпус облради на поточній сесії передбачено сім мільйонів гривень на галузь охорони здоров’я.

                « Шановні колеги, хочу Вас поставити до відома, що у проекті бюджету,який сьогодні пропонується до розгляду враховано всі рекомендації комісії з питань охорони здоров’я. сьогодні на розгляд депутатів поставлено питання щодо виділення сім мільйонів триста тисяч гривень з обласного бюджету на охорону здоров’я. Вся ця сума виділена згідно з рекомендаціями постійної профільної комісії»,- зазначила Вікторія Москаленко.

                На президії обласної ради, під час розгляду питання призначення директорів загальноосвітніх шкіл-інтернатів деякі депутати цікавились особами переможців конкурсу. Голова обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник голови облради Іван Кухта пояснили, що всі кандидати на посади директорів були заслухані членами постійної комісії з питань освіти .

На засіданні декількох постійних комісій виникали дискусії щодо доцільності виділення коштів з обласного бюджету та бюджетів інших рівнів на запровадження програми «Підручник UA» у загальноосвітніх школах Миколаївської області, а саме на фінансування придбання електронних ключів для учнів. За задумом розробників проекту він мав би бути розрахований на п’ять років з орієнтовною сумою у тридцять мільйонів гривень. Тобто, по шість мільйонів щороку з обласного бюджету. Голова постійної комісії з питань бюджету Федір Барна поінформував колег, що членами очолюваної ним комісії ухвалено рекомендацію про запуск пілотного проекту терміном на один рік. Дискусійне питання і цього разу викликало у залі емоційне обговорення. Депутат обласної ради Сергій Чорний доводив необхідність запровадження програми електронних підручників, навіть у сільських школах. На свою користь Сергій Чорний навів приклад Доманівського району.

                « Я скажу за Доманівський район. Я директор сільської школи. У нас є Інтернет у школі, при цьому у кабінеті директора його немає. Функціонують два комп’ютерні класи. Аналогічна ситуація в інших загальноосвітніх закладах Доманівщини. Я проводив батьківські збори. Говорив про розгляд даного питання депутатським корпусом. Неважливо де живе та навчається дитина, важливо лише як вона це робить»,- зазначив Сергій Чорний. Перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта під час засідань комісій висловлював свою особисту точку зору стосовно ймовірної доцільності запровадження такої програми коштом обласного та інших бюджетів, тим більше у розмірі шести мільйонів на рік. Зрештою, було знайдено компромісне рішення  - запровадження пілотного проекту з послідуючим детальним аналізом.

                Палкі дебати точилися під час розгляду питань, які стосувалися функціонування комунального підприємства «Миколаївський міжнародний аеропорт», внесення змін до обласного бюджету поточного року. Депутати обласної ради закликали до компромісу учасників ще одного процесу. Йдеться про винесення на розгляд сесії надання згоди на користування мисливськими угіддями двом організація з Новоодещини. Вже протягом тривалого часу між  членами двох громадських організацій точаться суперечки про переважне право користування певними земельними ділянками. Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко акцентувала, що ставить перед собою одну єдину мету – позитивне вирішення питання для всіх учасників процесу, але за умови діалогу між двома організаціями «ГМР» та «УТМР».

                « Я хочу, щоб депутатський корпус прийняв позитивне рішення і для одних, і для інших мисливців. Тому пропоную винести обидва питання на сесію. Ми спільно з нашим апаратом та управлінням лісового та мисливського господарства відпрацюємо проект рішення. Віддамо його депутатам. Чітко з наявними документами і накладками. Щоб обидві організації здійснювали мисливську діяльність»,- наголосила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.