ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

2-го листопада відбулось виїзне засідання робочої групи постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров`я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму.

         В роботі виїзного засідання робочої групи взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак, члени постійної комісії облради з питань соціальної політики, охорони здоров`я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму і депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко.

 

         Зранку учасники засідання робочої групи відвідали Миколаївську обласну дитячу лікарню. Адже, до порядку денного було включено питання щодо вивчення  матеріально- технічного стану закладу охорони здоров`я. На думку начальника управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації Павла Георгієва  однією з проблемних ділянок є відділення реанімації. Їх два у лікарні – інтенсивної терапії та реанімації новонароджених, розраховане на 12 ліжок, та відділення реанімації дітей старшого віку. Останнє розміщується на 6-му поверсі багатоповерхової будівлі лікарні. Розраховане воно на шість ліжок. Тут допомогу отримують діти віком від одного місяця і старше.

         "Сьогодні є необхідність, але це не першочергова проблема, здійснити закупівлю для потреб цих відділень апаратів  штучної вентиляції легенів. Це може бути як 2018 рік. Так і 2019 рік. У нас, на щастя, немає таких ситуацій, що є хворі, а обладнання не вистачає. Але,  парк техніки апаратів штучної вентиляції легенів потребує оновлення",- зазначив Павло Георгієв спілкуючись із представниками  та керівництвом обласної ради.

         В ході дискусії з`ясувалася наявність кадрового дефіциту. Депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко запропонувала чітко окреслити перелік вакантних робочих місць, які потребують заповнення.

         « Наше бачення дуже просте – діти, це святе! Немає кому лікувати, то давайте будемо доплачувати з обласного бюджету. Так роблять у багатьох областях»,- заявила депутат обласної ради Тетяна Демченко.

         Сьогодні  в обласній дитячій лікарні відчувається гостра нестача кваліфікованих працівників молодшого медичного персоналу – близько 60 медичних сестер.  У відділеннях реанімації зайнято 50% лікарів від штатної комплектації.  Необхідні мінімум 15 дитячих анестезіологів.

Актуальною  залишається проблема проведення ремонту відділення патології новонароджених .

         « Відділення для новонароджених дітей. В одній частині зроблено сучасний ремонт. В іншій необхідно його робити. Орієнтовна вартість робіт складає порядка 2,5 мільйонів гривень,- наголосив Павло Георгієв. Аналогічно  потребують заміни меблі, ліжка для маленьких пацієнтів та їх мам.

         «Ми сьогодні проявили ініціативу. Виїхали до Миколаївської обласної дитячої лікарні. Узгоджено певний план дій щодо покращення матеріально-технічного стану лікарні і покращення умов лікування дітей. Загострено увагу на потребах приймального відділення – заміна меблів і м`якого інвентарю. На цьому зауважували мами маленьких пацієнтів. Також зрушено проблему ремонту апаратів штучної вентиляції легенів. Сьогодні управління охорони здоров`я облдержадміністрації та керівництво лікарні готові спільними зусиллями вирішити цю проблему. Депутатський корпус обласної ради готовий підставити плече і теж виділити кошти на ці цілі. Намітили ми сьогодні і план дій проведення ремонту у відділенні неонатальному»,- підсумувала виїзне засідання робочої групи голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         Учасники виїзного засідання, користуючись нагодою, обговорили перспективи запуску у тестовому режимі акушерсько-гінекологічного відділення Миколаївської обласної лікарні. Спеціалістами опрацьовано медико-технічні вимоги до обладнання, яке закуповуватимуть шляхом оголошення відкритих торгів у листопаді. Управлінням охорони здоров`я спільно з лікарнею розпочато підбір спеціалістів для роботи у цьому відділенні.

         « До кінця року, як ми і  планували,  акушерсько-гінекологічне відділення  буде відкрито. Сьогодні нас у цьому завірили. Ті 11,7 мільйонів гривень, виділених обласною радою використовують – це питання у мене на контролі. Нам це відділення необхідне. На  частину обладнання вже оголошено тендер. Переконана – до кінця року акушерсько- гінекологічне відділення в обласній лікарні буде відкрито»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         Цього ж дня члени робочої  групи відвідали Миколаївський онкологічний диспансер.

         «Тут мова йшла про здійснення ремонту відділення радіології. Швидше за все тут буде стояти питання дещо глибше. А саме у проведенні реконструкції. Зараз стоїть питання пошуку фінансування для доопрацювання проекту. Ці кошти спільно  лікарня та управління охорони здоров`я віднайдуть. І цей проект, сподіваємось, буде завершений у лютому 2018 року. Дуже хотілося б, щоб він потрапив до державного бюджету . У рамках реалізації проектів за програмою ДФРР»,- поділився начальник управління охорони здоров`я облдержадміністрації  Павло Георгієв.