ДЕНЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ У БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКОМУ РАЙОНІ

3-го листопада відбувся день обласної ради у Березнегуватському районі.

На виїзді працювали голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, депутат Миколаївської обласної ради Олександр Каражей і радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак.

 

 

         Зранку голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко відвідала Висуньську сільську раду.  До її складу входять п`ять населених пунктів. Знайомство розпочалось із відвідування місцевого закладу охорони здоров`я. Лікар загальної практики сімейної медицини Наталя Кедровська має за плечами багаторічний досвід роботи-36 років. Навіть знаходячись у пенсійному віці не полишає своєї посади. Колектив амбулаторії обслуговує понад 3000 тисячі населення. Функціонує денний стаціонар. Будівля опалюється автономною системою.

         Вікторія Вікторівна, спілкуючись із Наталею Леонідівною, цікавилась проблемними питаннями, хвилюваннями сільського лікаря. Виявилось, побажання ідентичні скрізь. На думку Наталії Кедровської потребує вирішення напрям кадрового забезпечення медицини, залучення молодих фахівців на село шляхом надання житла і забезпечення конкуретною заробітною платнею.

         Згодом голова обласної ради завітала до Висунської загальноосвітньої школи. Сьогодні її відвідують 206 учнів. Попередній аналіз свідчить, що суттєвого збільшення кількості учнів, або навпаки їх зниження найближчі років шість не передбачається. Ця цифра коливатиметься від 196 до 216 вихованців. Колектив складається з 21 –го постійного вчителі та трьох сумісників. Покращувати матеріально-технічну базу установи допомагають керівники трьох базових сільськогосподарських підприємств, які працюють на території Висунської сільської ради. Звичайно, підтримують освітні заклади представники районної влади та депутатського корпусу Березнегуватщини.

         " Ви знаєте, 2016 рік районний бюджет  був направлений на освіту. Ми спрацювали у напрямку заміни плит, електрообладнання у харчоблоках, тому що було застаріле. Також закуповували посуд. Шістнадцятий рік був спрямований на освіту. Оновлювали дошки, парти..",- інформувала голову обласної ради Раїса Богуш голова Березнегуватської районної ради.

         Харчування дітей відбувається за рахунок коштів субвенцій, які надають сільські і селищні ради району. Тобто,  з першого по четвертий класи. Учні старших класів харчуюються за батьківські кошти, за виключенням пільговиків та дітей – учасників Антитерористичної операції. Згідно з даними статистики харчування у школах району отримують 87,5% учнів. Активно здійснюється пошук шляхів здешевлення харчування.

          

         Спілкуючись із представниками педколективу Висунської загальноосвітньої школи голова обласної ради Вікторія Москаленко поцікавилась перспективами використання учнями школи електронних підручників, оскільки відповідну програму ухвалено депутатським корпусом обласної ради. Сучасний напрям оволодіння знаннями у Висунській школі вважають доволі позитивним і чекають на його впровадження. Парк комп`ютерної техніки та обсяг інтернет мережі, впевнені у школі, дозволять запровадити програму.

         У Березнегуватому  Вікторія Вікторівна познайомилась із функціонуванням центральної районної лікарні та Березнегуватської загальноосвітньої школи.

         Потужність останньої розрахована на 1150 учнів, але на сьогодні її відвідують 508 дітей. Два роки поспіль заклад претендував на звання опорного. Депутатський корпус району не підтримав ідею. Директор школи, до речі теж депутат районної ради, Галина Рудчик має бачення запровадження освітніх реформ. Сучасна  матеріально-технічна база закладу ( навчальні кабінети, майстерні, бібліотека) дозволяє реалізувати проект. В  колективі працює 74 людини, з них 54 вчителі.

« Ми побачили сучасний інноваційний навчальний заклад. Реконструйована будівля, велика доглянута силами колективу територія. Функціонують майстерні. Директор школи та її колектив  готові до запровадження новітніх методів викладання. Депутатський корпус з незрозумілих причин не підтримав ідею створення на базі цієї школи опорного навчального закладу. Я впевнена, що за всіма параметрами і характеристиками Березнегуватська загальноосвітня школа 1-3 ступенів відповідає вимогам опорного закладу.»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.  

         Цього дня голова Миколаївської обласної ради відвідала Березнегуватську центральну районну лікарню і місцевий дитячий садочок.

         Дошкільний виховний заклад було здано в експлуатацію у 1991 році. Вже за п`ять років почав протікати дах. На сучасному етапі є необхідність у влаштуванні малюків. Проте, частина будівлі потребує ремонту.

         Досвід виїзної роботи і форма дня обласної ради достатньо результативні, акцентувала Вікторія Москаленко по завершенні зустрічі на Березнегуватщині.

         " Такі поїздки у район дуже результативні. Перше, що стосується освітянської галузі. Я переконана – реформи мають тривати. Виховний процес, особливо у сільській місцевості, вимагає впровадження інноваційних методів. проекти " Новий освітній простір",  проект "Опорна школа" дуже актуальні. Для підтримки опорних шкіл діє обласна програма. Школа має рухатись вперед та відповідати вимогам часу. Діти мають право на здобуття якісної освіти, не зважаючи на їх місце проживання.»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради.

         Водночас Вікторія Москаленко  категорично проти функціонування малокомплектних шкіл, де кількість вихованців нижча 25-ти.

         « На що я звернула увагу. Озерівська школа.   Сім дітей відвідують сьогодні цей заклад.   Не може бути сьогодні сім дітей у школі. Вони не можуть сьогодні виховуватись у таких умовах, а відповідно отримувати гідну освіту.Депутатський корпус обласної ради візьме цю ситуацію на контроль.  Адже, через небажання реорганізувати заклад страждають діти. Згідно з вимогами чинного законодавства , якщо у школі нараховується менше 25 вихованців, такий заклад не отримує кошти державної субвенції. Фінансуватися така школа має за рахунок коштів районного бюджету. Проте, я впевнена, що витрачати сімсот тисяч гривень районного бюджету на сімох дітей недоцільно », - підкреслила Вікторія Москаленко.

          Наприкінці зустрічі голова обласної ради відзначила результативність та позитивну динаміку розвитку Березнегуватщини. В свою чергу голова районної ради Раїса Богуш подякувала Вікторії Москаленко, представникам депутатського корпусу та виконавчого апарату облради за плідну і конструктивну співпрацю.

         « Дуже позитивною є співпраця депутатського корпусу Березнегуватської районної ради із колегами по депутатському корпусу обласної ради. Ми завжди знаходимо підтримку. Приємно, що нас чують в обласній раді і нам допомагають. Ця співпраця буде продовжуватись. Я вам дякую»,- заначила Раїса Богуш.