Іван Кухта проінспектував стан об’єктів соціальної галузі в Калузі та Новоукраїнці Березнегуватського району

Перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта разом з депутатом Олександром Каражеєм проінспектували стан об’єктів соціальної сфери – шкіл, дошкільних навчальних закладів, будинків культури – у селах Калуга та Новоукраїнка Березнегуватського району.

Робоча поїздка відбулася у п’ятницю, 3 листопада, у рамках виїзного дня обласної ради.

 

Незважаючи на велику кількість гострих проблем, пов’язаних, у першу чергу, із станом будівлі та матеріальним забезпеченням, Калузька загальноосвітня школа демонструє прекрасні освітні результати: за останній навчальний рік 15 вихованців закладу взяли участь в обласних олімпіадах з математики, географії, інших дисциплін. Для звичайної сільської школи це неабиякий результат.

Також місцева громада співпрацює з міжнародними фондами та грантами: у будинку культури реалізований проект з енергозберігаючих заходів за кошти Програми розвитку ООН в Україні та Європейського Союзу. 

А ось голова Калузької сільради Людмила Заковенко навіть у відпустці займається облагородженням рідного села - вона планує розбити ландшафтну зону з квіткових клумб прямо у центрі Калуги.

Велику увагу керівництво Калузької сільради приділяє фізичній культурі та вихованню здорового підростаючого покоління. Підтвердження цього – спортивний майданчик та футбольне поле поблизу шкільного подвір’я та ще один стадіон, відреставрований цього року, - на ньому грає місцева футбольна команда.

Також Іван Кухта та Олександр Каражей відвідали у Калузі успішне приватне фермерське господарство «Дружба» (керівник – В.М. Голімаз), результати діяльності якого приносять значні прибутки сільському бюджету.

«Неодноразово вже наголошував і повторюю це ще раз – майбутнє української економіки саме за малим та середнім бізнесом. Приклад фермерського господарства «Дружба» це підтверджує. Від ефективної та злагодженої взаємодії між підприємцями та органами місцевого самоврядування, від порозуміння та співробітництва між ними виграють всі. І у першу чергу, громада», - резюмував перший заступник голови облради.

Село Новоукраїнка зустріло гостей чистими та прибраними вулицями, приємними оку клумбами та алеями. На високому рівні знаходиться і місцева загальноосвітня школа. Заклад добре забезпечений матеріально усім необхідним для якісного навчання, є інтерактивні дошки, сучасна бібліотека, технічно оснащений і кабінет трудового виховання. Педагогічний штат заповнений на 100%.

Вихованці школи беруть участь у спортивних змаганнях і рідко повертаються додому без нагород та кубків. Також діє секція з дзюдо та настільного тенісу.

Керівництво школи нестандартним шляхом вирішило проблему харчування дітей – поруч з приміщенням ЗОШ тут функціонує власна теплиця та ділянка, відведена під городництво, а тому в шкільній столовій завжди є свіжі овочі. Також цього року за рахунок бюджету громади для їдальні було придбано електричну плиту з духовкою, холодильник, мікрохвильову піч та два комплекти посуду. Учні початкових класів, діти під опікою та діти учасників АТО забезпечуються одноразовим гарячим харчуванням за бюджетні кошти.

Головна проблема Новоукраїнської ЗОШ – система опалення, яка потребує перепроектування та ремонту. Необхідна і заміна вікон. Проте педагоги впевнені – і ці труднощі вдасться подолати.

Підбиття підсумків виїзного дня облради відбулося у Березнегуватому, де Іван Кухта також провів виїзний прийом громадян, на якому були розглянуті проблеми місцевих громад.    

«Такі інспекційні поїздки є не стільки інструментом контролю та моніторингу, скільки обов’язковим елементом взаємодії між керівництвом області, депутатським корпусом облради та громадами, органами місцевого самоврядування в районах. Має бути «зворотній зв’язок», комунікація з населенням, для того щоб краще розуміти, з якими проблемами стикаються люди на місцях і чим ми можемо у межах своїх повноважень їм допомогти», - констатував перший заступник.