"Це дуже важливо для всіх і передусім майбутніх поколінь",- Вікторія Москаленко та Михайло Гольденберг обговорили перспективи спорудження комплексу у Богданівці Доманівського району.

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко здійснила робочу зустріч з головою Миколаївської обласної єврейської громади Михайлом Гольденбергом.

 

         Під час зустрічі Вікторія Москаленко та Михайло Гольденберг обговорили ймовірні проекти спорудження пам`ятника або музею на місці масового знищення мирного  єврейського населення  в роки Другої Світової Війни у Богданівці Доманівського району.

 

         "Я готова розглядати будь-які варіанти. Чекаю від Вас пропозицій, стосовно реалізації проекту, і будемо в межах повноважень їх вирішувати. Стосовно пам`ятника у Богданівці, розглядалося декілька його варіантів. Мене знайомили з ескізами. В будь-якому випадку вважаю, що питання комплексу на тому місці – чи то пам`ятника, чи то музею повинно вирішитись. Це дуже важливо для всіх і передусім майбутніх поколінь",- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         В свою чергу   голова  Миколаївської обласної єврейської громади Михайло  Гольденберг вважає доцільною музеєфікацію місця масового знищення єврейського населення у роки Другої Світової у Богданівці.

         Нагадаємо, що 29 жовтня у селі Богданівка Доманівського району, де у роки Другої Світової Війни знаходився табір знищення мирного єврейського населення відбулася висадка алеї Пам’яті жертвам Голокосту. З 21 грудня 1941 року по 1 лютого 1942 року в таборі було знищено близько 55 000 євреїв з Румунії, Молдови, Одеської, Вінницької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Вижити в цьому пеклі пощастило лише 127 особам, серед яких й ініціатор висадки дерев -громадянин США Мітя Биков. У пам`ятному заході взяв участь депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний.