Засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад.

Минулої п`ятниці голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко взяла активну участь у засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад. Зустріч відбулась у Міністерстві регіонального розвитку. За результатами роботи учасниками було ухвалено рішення звернутися до органів державної влади з  метою вирішення низки важливих питань.

 

Серед основних :

внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, де передбачається створення виконавчих комітетів для районних та обласних рад;

  • закон про управління земельними ресурсами в межах ОТГ;
  • внесення змін до законодавства щодо фінансування коледжів і технікумів. Відповідно до вимог з січня 2018 року утримання професійно-технічних навчальних закладів має здійснюватись за рахунок коштів обласних бюджетів. Але їх буде недостатньо. Таким чином, впевнені учасники засідання, утримання закладів професійно-технічної освіти має фінансуватися за рахунок державного бюджету.

По цих та багатьох інших питаннях ініційовано зустріч з Прем`єр- міністром Володимиром Гройсманом, яка має відбутись перед другим читанням Закону України "Про державний бюджет" на 2018 рік. Користуючись нагодою голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко підняла у Міністерстві регіонального розвитку низку важливих питань.

         " Під час мого відрядження до Києва  порушила у Міністерстві регіонального розвитку питання стосовно реформи  децентралізації. На сьогоднішній день необхідно дотримуватися якості об`єднаних територіальних громад, а не їх великою кількістю. Під час об`єднання варто керуватися перспективним планом, який було ухвалено  депутатським корпусом Миколаївської обласної ради. Наступне – кадрова проблема. На рівні закону необхідно врегулювати принцип укомплектування апаратів ОТГ кваліфікованими спеціалістами. Від їх рівня залежить високий рівень надання послуг населенню. Останні поїздки територією області, аналіз ситуації в цілому по регіону свідчить, що об`єднаними громадами  , при наповненні бюджетів, не використовується на повну потужність наявний земельний ресурс. Щоб уникнути такого явища,  необхідно приймати нову нормативно-  грошову оцінку. Ефективно працювати із землекористувачами, аби не виявляли факти не оформлення земельних ділянок, або їх незаконного використання. Стосовно ДФРР – моя думка наступна: інвестиційні проекти мають відповідати вимогам реформ. Постановою Кабміну необхідно законодавчо закріпити квоту представництва органів місцевого самоврядування у регіональній комісії з відбору та оцінки поданих проектів",- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.