НА 18-ІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 7-ГО СКЛИКАННЯ

21-го грудня відбулось засідання 18-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради 7-го скликання. До порядку денного було включено понад 30 питань. Стрижневі з них стосувались ухвалення змін до бюджету Миколаївської області на 2017 рік та затвердження проекту бюджету на рік наступний 2018-ий.

 

         До початку пленарної частини голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко вручили ряд нагород та відзнак.

         Насамперед голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко поінформувала депутатів обласної ради про додаткові питання, які були внесені за ініціативи депутатів Миколаївської обласної ради та членів постійних депутатських комісій. Так за пропозицією постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров`я було включено питання "Про звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України про запровадження загальнообов`язкового державного соціального медичного страхування в Україні", " Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо підвищення розміру компенсації на тверде паливо, " Про звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України про скасування змін у податковому кодексі", За пропозицією постійної комісії з питань екології до порядку денного сесії включено питання " Про звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Уряду та Кабміну щодо внесення змін до стратегії сталого розвитку та інституційного  реформування лісового господарства в Україні на період до 2022 року".

         Згідно з результатами обговорення на засіданні президії з розгляду сесії у зв`язку із необхідністю їх доопрацювання було знято декілька питань: "Про надання згоди на виключення будівлі парафіяльного училища та притулку Католицької громади з переліку пам`ятників культурної спадщини. За пропозицією комісії з питань екології було знято з розгляду сесії і пакет  питань щодо оголошення ландшафтних заказників.

         Отже, що стосується внесення змін до бюджету Миколаївської області на 2017 рік, то як зазначив Вадим Іщенко директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації у  міжсесійний період всі ці зміни  погоджувала планово-бюджетна комісія .

" Єдине, що я Вас прошу, вийшла  постанова, розпорядження Кабінету міністрів № 861  - р, де додатково Миколаївській області передбачено 5 мільйонів 359, 8  тисяч гривень субвенції на соціально-економічний розвиток. У зв`язку із цим пропонуватиметься перерозподіл на співфінансування. Крім того 549, 5 тисячі гривень планується збільшити субвенцію міста Вознесенська – це на будівництво футбольних полів. Додатково додали до 13 іще одне поле і вони дають своє співфінансування",- наголосив Вадим Іщенко.

  Щодо ще одного бюджетного  питання порядку денного – ухвалення бюджету Миколаївської області на 2018 рік ,   Вадим Іщенко іще раз нагадав присутнім  показники   основного фінансового документу області 2018 року. Так, за інформацією Вадима Іщенка, дохідна частина прогнозується у розмірі 6 мільярдів 619 мільйонів 727 тисяч 700 гривень. Дохідна частина загального фонду бюджету складатиметься з надходжень податків і зборів, які планується зібрати у наступному році у сумі 908 мільйонів 972 тисячі 900 гривень. Приріст до затверджених показників 2017 року складає 29,8 % до очікуваного виконання 16,3%. Базова дотація обласного бюджету 6 мільйонів 392, 3 тисячі гривень. Вона розраховується згідно формульного розрахунку індекса податкоспроможності по податкам і доходам  фізичних осіб. Цей показник у порівнянні з 2017 роком зменшений на 19,3 мільйона гривень. Субвенція з державного бюджету 4 мільярди 721 мільйон 587 тисяч 100 гривень. З них освітня субвенція 233  мільйона 658 тисяч 300 гривень. Медична субвенція – 772 мільйона 43 тисячі 800. Субвенція соціального характеру-  3 мільярди 629 мільйонів 814 тисяч 100. І так далі.

         Депутати Миколаївської обласної ради детально  обговорили запропонований до ухвалення на сесії проект обласного бюджету. На думку багатьох учасників засідання попередньо  було б доцільно  проаналізувати виконання комплексних програм, торкнутися їх прогнозних показників на рік наступний після чого затверджувати бюджет.

Згодом, по завершенні палких дебатів, більшістю голосів бюджет Миколаївської області було ухвалено.

Рішенням 18-ої позачергової  сесії підтримано утворення дорожнього фонду. Для поліпшення ситуації у дорожній галузі, депутати Миколаївської обласної ради вносили власні конкретні пропозиції та зауваження.

         Також в ході 18-ої позачергової сесії підтримано продовження строку дії та внесення змін до обласних комплексних програм. Прийнято план роботи Миколаївської обласної ради.

         Наприкінці пленарного засідання Вікторія Москаленко повідомила про надходження заяв від п`ятьох  депутатів Миколаївської обласної ради щодо їх виходу з фракції політичної партії "Опозиційний блок" та утворення власної депутатської групи.