ПІДСУМКОВА РІЧНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ВІКТОРІЇ МОСКАЛЕНКО

27-го грудня відбулась річна підсумкова прес-конференція голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко.  Вона була присвячена роботі представницького органу влади у 2017 році, планам на рік наступний, співробітництву з обласною державною адміністрацією, бюджетним питанням тощо.

 

         Голова обласної ради зазначила, що рік який минає, був більш успішним ніж попередній. Вікторія Вікторівна впевнена – депутатському корпусу обласної ради вдалося «набрати темп» і спрацювати у 2017-му із загальними позитивними показниками.

  • «Це заслуга всіх депутатів, які зрозуміли, що політику ми залишаємо на вулиці, а у сесійній залі працюємо конструктивно», - підкреслила голова обласної ради.

Ініціатором багатьох рішень депутатського корпусу виступала обласна державна адміністрація – виконавчий орган влади, якому і були делеговані повноваження

  • «Мені деякі депутати дорікають, що ми так тісно пов’язані і співпрацюємо з адміністрацією, але я не знаю іншого рецепту співпраці взагалі в Україні органів влади, які мають обласний рівень значення. Якщо це опозиція – то вона теж має бути конструктивною. Позиція, яка чимось відрізняється від обласної державної адміністрації, має бути кращою, повинна давати результат. Критику на порожньому місці я не сприймаю», - акцентувала Вікторія Москаленко.

Позитивом 2017 року  голова обласної ради вважає – реалізацію програми «Реконструкції та будівництва  автомобільних доріг». Хоча, як зазначала голова облради, реконструкція навіть 10 км автошляхів у будь якому напрямку, вартує колосальних зусиль. Вікторія Вікторівна нагадала присутнім журналістам, що питанням відновлення автомобільних шляхів на теренах регіону депутатський корпус обласної ради поточного, 7-го скликання   почав перейматись іще 2016 р..

  • «Вперше в миколаївській області фінансування ремонту доріг почало здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету і бюджетів місцевих рівнів. До того моменту такої практики взагалі не було у нас. Водночас в інших регіонах України її застосовували. Ініціатива була і від колишнього керівника Служби Автомобільних Доріг в Миколаївській області і від депутатів – представників фракції «Блок Петра Порошенка - Солідарність» - Михайла Талпи та Івана Кухти. Знайдено було порозуміння і кошти виділили».

За слова голови обласної ради 2016 рік не був вдалим для реалізації цієї програми. А вже у 2017 р. профінансовано 100% коштів у розмірі 56 млн. гривень і зроблено дороги. Вікторія Москаленко навела практичні приклади ремонту доріг на Кривоозерщині, Вітовському, Снігурівському та Березнегуватському районах. Наразі йдеться про автодорогу Калинівка – Снігурівка – Березнегувате. Рішенням депутатського корпусу обласної ради підтримано ремонт та відновлення мостів.

                   Пріоритетною галуззю, підкреслила Вікторія Вікторівна, була і залишається галузь освіти. Проте,  доводиться констатувати, що Миколаївська область займає неосновні позиції в рейтингу  по всій країні з реалізації освітньої реформи та створенні опорних шкіл.

  • «Минулого року в нашій області було створено 5 опорних шкіл. Під час моєї зустрічі із Віце-прем’єром Геннадієм Зубком я пересвідчилась в ефективності реалізації цієї реформи в інших регіонах України. Там створюються до 40 опорних шкіл. Цей результат вразив мене особисто і депутатський корпус. Тому, підтримано рішення про виділення у наступному році значного фінансового ресурсу на підтримку галузі освіти у розмірі 17 млн. гривень», -  зазначила голова обласної ради.

Під час прес-конференції, яка тривала півтори години, Вікторія Москаленко відповіла на запитання журналістів електронних та друкованих ЗМІ області.