У Миколаєві пройшла зустріч ветеранів Афганістану

У Миколаєві в Обласному палаці культури урочисто пройшла «Зустріч бойових друзів» для ветеранів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій в Афганістані.

Захід відбувся у неділю, 11 лютого, напередодні річниці виведення радянського обмеженого контингенту з Республіки Афганістан.

 

            «Зустріч бойових друзів» відвідали не тільки ветерани афганської кампанії зі своїми сім'ями і військовослужбовці ЗСУ, але й перші особи міста та області – перший заступник голови Миколаївської облради Іван Кухта, перший заступник голови ОДА В'ячеслав Бонь, заступник міського голови Юрій Андрієнко.

В рамках святкування Іван Кухта привітав воїнів-інтернаціоналістів та вручив учасникам бойових дій почесні грамотами за активну участь у громадському житті та патріотичному вихованні молоді.

«Для мене велика честь бути сьогодні тут, у цьому залі разом з вами. Щиро дякую за запрошення на ваше свято. Так склалося, що в житті я стикався з багатьма людьми, які пройшли Афганістан. Вони були професійними військовими, і багато в чому завдяки їх прикладу я теж мріяв про кар'єру військовослужбовця. Але життя склалося дещо по-іншому. Однак і зараз ці люди є для мене надійними друзями і наставниками. Дякую вам за вашу мужність, вірність обов'язку і присязі. Бажаю всім миру, довголіття, міцного здоров'я, процвітання і поваги. Зі святом!», - зазначив перший заступник голови обласної ради.

Після закінчення урочистої частини на всіх чекав святковий концерт, на якому виступили з авторськими піснями самі ветерани Афганістану, а також творчі колективи Обласного палацу культури. Прозвучали відомі пісні часів Афганської війни, а захід пройшов у душевній і теплій атмосфері свята.

Довідка. Радянський обмежений контингент військ перебував у Республіці Афганістан 10 років - з 1979 до 1989 року. Безповоротні втрати СРСР у підсумку склали за офіційними даними понад 15 тисяч осіб.