ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я

Сьогодні 2-го лютого відбулось засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань соціальної політики,охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму.В її роботі взяла участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко., голови декількох районних рад, виконуючі обов’язки головних лікарів.


В порядку денному були питання виконання рекомендацій комісії, виїзне засідання якої відбулось на базі обласного онкологічного диспансеру та створення госпітальних округів в нашому регіоні.
Михайло Терзійський головний лікар обласного онкологічного диспансеру доповів представникам депутатського корпусу про першочергові потреби медичного закладу. Так на сьогодні необхідне придбання кобальтового Терабайту для здійснення дистанційної променевої терапії. У диспансері він є в одному екземплярі. Пацієнтів обслуговують у три зміни. Обладнання елементарно не витримує навантажень, констатує Михайло Терзійський. Важко уявити, проте факт – черга на диспансерний Терабайт розписана на три місяці вперед. Відчувається гостра нестача рентгенівського цифрового комплексу. Теж існуюче обладнання морально застаріле. Воно навіть не підлягає ремонту. Вартість нового рентгенівського апарату складає близько п’яти мільйонів гривень. Оскільки запорукою вдалого лікування є своєчасна діагностика, було б бажаним закупити для Миколаївської області спеціалізоване обладнання для здійснення скринінгових досліджень. Орієнтовна вартість п’яти одиниць – сім з половиною мільйонів. На придбання онкомаркерів диспансер просить один мільйон гривень, близько семи на спеціальні препарати.
Відповідаючи на чисельні запитання депутатів, Михайло Терзійський наголосив, що кожного кварталу він надає і надавав інформацію про першочергові потреби до профільного управління.
Депутата Миколаївської обласної ради Тетяну Демченко цікавила законність знаходження на території обласного закладу новобудов приватних компаній.


« Ми під час нашого виїзного засідання ставили питання відносно ситуації із новобудовами на території лікарні. Мова йде про дві новобудови. Тоді нас запевняли, що їх розташування погоджено рішенням Миколаївської обласної ради. Виходячи із матеріалів, наданих нам сьогодні, рішення сесії немає .» Виходячи із вищевикладеного Тетяна Демченко – депутат Миколаївської обласної ради зажадала пояснень відносно архітектурних споруд.
За словами Михайла Терзійського лабораторія, про яку вела мову у тому числі Тетяна Демченко, знаходиться на території поліклінічного відділення. Функціонування приватної лабораторії в онкологічному диспансері – міра вимушена. Дослідження, які в змозі здійснювати медики державного закладу охорони здоров’я, не йдуть ні в яке порівняння із дослідженнями приватної лабораторії. На сучасному етапі панель досліджень обласного онкологічного диспансеру складається із семи пунктів. Щоб її розширити, пояснив головний лікар, необхідне додаткове дорого вартісне обладнання і реактиви. Михайло Терзійський нагадав депутатам Миколаївської обласної ради, що лабораторія, до того як він став головним лікарем, не проходила атестацію. Була загроза її закриття.
« Я її переніс у нове приміщення. Ми добудували його, відкрили і навіть придбали апарат. Забігаючи на перед скажу, що депутат Барна пропонував, аби пацієнти сплачували лише собівартість препаратів, які використовують для досліджень. Ми так і зробили свого часу. За це отримали серйозні проблеми із прокураторою»,наголосив під час засідання Михайло Терзійський.
Депутат обласної ради Ілля Рєзніков ознайомив колегу із матеріалами, які надійшли на його депутатський запит від головного лікаря диспансеру, щодо діяльності приватників. Зміст документу зводиться до одного – вся медична діяльність здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства.
Друге питання порядку денного стосувалось створення госпітальних округів. Ця реформа здійснюється в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Згідно з вимогами мінімальна кількість населення госпітальної ради має становити 120 тисяч населення – для створення багатопрофільної лікарні першого рівня, і 200 тисяч для створення багатопрофільної лікарні другого рівня. Радіус госпітального округу має становити 60 кілометрів. Виходячи із цього фахівцями управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації було заплановано чотири госпітальні округи. Від початку ймовірно –можлива кількість округів була більшою ( шість) . В столиці не погодили такі пропозиції.
Дискусія стосовно своєчасності та об’єктивності реформування галузі охорони здоров’я точилася протягом майже двох годин. Зрештою, депутати миколаївської обласної ради, приставши на пропозицію свого колеги Андрія Кротова, вирішили звернутися до Кабінету міністрів України із зверненням стосовно несвоєчасності таких змін в медицині України і Миколаївської області зокрема. На думку депутатів профільної комісії Миколаївської обласної ради запровадження інновацій буде можливим лише після налагодження інфраструктури,суттєвого покращення матеріально-технічного забезпечення лікарень тощо.