НА РОЗГЛЯДІ ПИТАННЯ РЕМОНТУ ДОРІГ - ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ

На засіданні постійної депутатської комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій порушувалось питання ремонту дорожнього покриття в нашому регіоні.

 

Виконуючий обов’язки начальника Служби Автомобільних доріг України в Миколаївській області Сергій Ткаченко доповів, що здійснив об’їзд проблемних ділянок автошляхів. Він ознайомився із поточною ситуацією на Н -11, дорогою Р -55 виїхав на Н -14. Стосовно кіровоградського напрямку наголосив, що ця автодорога потребує капітального ремонту. Місцями у дорожньому покритті відсутня основа. Метод поточного, середнього ремонту тут не принесе жодної користі. На сьогодні, за словами виконуючого обов’язки начальника Служби Автодоріг, тривають проектні роботи. Виконуються вони за рахунок коштів державного бюджету. Завершити їх мають влітку 2017, приблизно у червні –липні.
« Як тільки все це буде пророблено..Як буде якесь додаткове фінансування ми оголошуємо тендери на виконання робіт.»,- підкреслив під час спілкування із депутатами – членами постійної комісії Сергій Ткаченко. Водночас, голову комісії Федора Барну цікавило питання ремонту до районного центру Єланець за рахунок експлуатаційних видатків. Керівник служби констатував, що до державного бюджету було повернуто 10 мільйонів гривень.
« Це утримання доріг. Ось у мене на окрузі Кандибине – дороги немає , автобуси не ходять. Новопетрівка теж дороги побиті.Єланець – Нова Одеса обіцяли зробить - побиті. А вони гроші повертають! .»,- цікавився голова постійної комісії Федір Барна .
Продовжуючи дискусію Сергій Ткаченко підкреслив, що попереднє керівництво і Служби Автомобільних доріг, і облавтодору саботувало будь-яке здійснення робіт. Так, на глибоке переконання сьогоднішнього очільника Служби, існували наміри довести до банкрутства облавтодор з наступною передачею його на баланс приватних структур.
Депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко запропонувала не витрачати час і згодом повернутися до розгляду важливого питання ремонту доріг. Адже, Сергій Ткаченко не був готовий відзвітувати про використані минулого року кошти, втім як і поділитися планами на найближче майбутнє. Депутати Миколаївської обласної ради вкотре акцентували увагу один одного на необхідності вирішення кадрового питання у дорожній галузі Миколаївської області. Жоден з попередніх керманичів так і не був до кінця призначений на посаду. Кожен з них працював з приставкою «В.о.» - виконуючого обов’язки. Представники депутатського корпусу Миколаївської обласної ради одностайно зійшлися на думці , що такий перебіг подій шкодить справі.
« Укравтодору нічого не заважає призначити керівника. Що можна спитати з людини, яка до кінця не обіймає свою посаду, а працює з приставкою тимчасово – виконуючого обов’язки. Ми лише витрачаємо час.»,- переконувала колег під час засідання депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко.
Вона ж нагадала присутнім про наявність рішень сесій Миколаївської обласної ради із зверненнями до представників державної влади .
Їх зміст зводився до наполегливих прохань припинити кадрову чехарду.
« Шість керівників змінилося за минулий рік з приставкою Т.В.О. на посаді керівника Служби автомобільних доріг. І ми знову в цей рік входимо з керівником, який до кінця не призначений. Якщо Вам довіряють, нехай знімуть приставку виконуючого обов’язки»,- звернулася до Сергія Ткаченка під час засідання депутат обласної ради Тетяна Демченко.
Гаряча дискусія на комісії точилася декілька годин поспіль. Депутат Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов, намагаючись повернути всіх у конструктивне русло, звернувся до Сергія Ткаченка з пропозицією.
« Не важливо чи Ви працюєте з приставкою в.о, чи без неї – в будь якому разі вся відповідальність зараз лежить на Вас. У Вас має бути чітке розуміння ситуації, шляхів розв’язання проблем, які накопичились в нашому регіоні. На папері необхідно викласти позицію, терміни проведення першого тендера. Крок за кроком виходити з критичного стану.»,- резюмував Тахір Садрідінов.
Загалом йшлося про підготовку «дорожньої карти» - бачення виходу із складної ситуації у дорожньому господарстві Миколаївщини. Виконуючий Служби Автомобільних доріг чітко дав зрозуміти під час засідання комісії, що всі кошти виділені з місцевих бюджетів на ремонт доріг будуть освоєні силами облавтодору. Ситуацію на цьому підприємстві поступово вдається вирівнювати. Має місце поточна заборгованість із заробітної плати, велика заборгованість перед постачальниками. Щойно зайдуть перші кошти, буде виплачено заробітну платню працівникам, придбано пальне для поточних робіт. Сергій Ткаченко звертався до всіх присутніх з проханням підтримувати облавтодор.
« Він сьогодні спроможний виконати експлуатацію, ямковий ремонт. Десь щось зкосити. Одним словом – виконати все те, за що не візьметься сьогодні жоден підрядник.»,- наголошував Сергій Ткаченко.В результаті засідання його учасники зійшлися на необхідності заслуховування звіту щодо використання коштів минулого року, надання плану робіт на 2017. Пропонували запросити на найближче засідання сесії Миколаївської обласної ради Прем’єр – міністра України, міністра інфраструктури та керівника Укравтодору.