НА КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ

15 лютого відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури.


Посилаючись на рекомендації профільної комісії обласної ради з питань екології члени постійної комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури вирішили зняти з розгляду і не виносити до сесійної зали питання за якими мав доповідати виконуючий обов’язки начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Мац. Пакет питань стосувався оголошення ландшафтних заказників. Членами комісії з питань екології ухвалено рекомендацію додатково вивчити ситуацію, згодом приймати відповідні рішення.
Ганна Каськова - тимчасово виконуюча обов’язки директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації інформувала депутатів обласної ради – членів постійної комісії щодо пакету питань пов’язаних зі змінами статутів загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл інтернатів тощо. В результаті дії Закону України про декомунізацію відбулись корінні зміни назв вулиць та населених пунктів. Відповідно іншою стає юридична адреса установ. На попередніх засіданнях постійних комісій було підтримано запропоновані зміни до статутів навчальних закладів з наступним розглядом питання у сесійному режимі.
Голова постійної комісії Петро Ковальчук озвучив Ганні Каськовій безліч запитань, які накопичились у народного обранця до представників галузі освіти. Петро Васильович поцікавився у Ганни Каськової перспективами застосування у школах дистанційної форми здобуття знань вихованцями.
«Розумієте, ми сьогодні згадували ЗНО. І результат такий, що діти, які здатні мислити по тестах інколи не дають хороших результатів. Тобто, дистанційне навчання не замінить розуміння світогляду. Тому поруч із дистанційною формою повинна обов’язково бути форма спілкування з вчителем. Йдеться про розумне поєднання. Ми чекаємо новий закон про освіту. І там дистанційне навчання буде більш детальним. На рівні міністерства освіти вже є проекти – всі основні теми кращими учителями України записані на дисках. І сьогодні можна долучитися до цього проекту. Це те, що стосується дистанційного навчання»,- пояснила Ганна Каськова. Безліч неприємностей останнім часом відбувається у галузі освіти Новоодещини. Не стоїть осторонь їх вирішення депутат Миколаївської обласної ради, голова постійної комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури Петро Ковальчук. Під час спілкування з тимчасово виконуючою обов’язки директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганною Каськовою Петро Васильович намагався отримати відповіді на болючі питання. Депутат Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко запропонував звернутися до профільної комісії обласної ради з проханням створення робочої групи з числа депутатів Миколаївської обласної ради. Організувати виїзд до Новоодещини представників депутатського корпусу Миколаївської обласної ради для вивчення ситуації на місці. Лише таким чином, переконував колег Володимир Фроленко вдасться знайти істину і відповіді на складні питання. До засідання президії Ганна Каськова, на прохання Петра Ковальчука має підготувати інформацію щодо використання шкільних земель сільськогосподарського призначення, кількості коштів отриманих колективами від передачі їх в оренду.
Депутат Миколаївської обласної ради Ігор Івануна займався питанням підвищення ціни на проїзд перевізником Оріон – Авто на маршруті від Миколаєва до Нової Богданівки. На засідання комісії приїхали розлючені жителі населеного пункту. На їх думку зміна тарифної політики відбулась незаконно. Мешканці наводили факти зміни ціни на проїзд протягом одного дня двічі, іноді навіть і тричі. Після спілкування із представником підприємства –перевізника Ігор Івануна запропонував власне бачення виходу з ситуації.