НА ЗАСІДАННІ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ

 17 лютого відбулось засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій.
Депутати обласної ради продовжують підготовку до засідання чергової одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання.

 

На початку роботи у залі точилася дискусія. Депутат обласної ради Тетяна Демченко пропонувала колегам розглянути питання виконання рішень обласної ради в частині ремонту доріг. За пропозицією депутата Андрія Кротова озвучене Тетяною Демченко питання включили до порядку денного у розділі «Різне». Федір Барна - голова постійної комісії закликав колег підтримати озвучену пропозицію. «За» внесення питання до порядку денного одностайно проголосували всі учасники засідання. Погодились в цілому і зі змістом порядку денного засідання комісії.
Першим доповідав Євген Гладков - начальник управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації. Зокрема, йшлося про погодження передачі цілісного майнового комплексу підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» у власність територіальної громади міста Миколаєва. За словами Євгена Гладкова профільна комісія по цьому питанню дала позитивний висновок. На вимогу депутата обласної ради Тетяни Демченко, Євген Гладков доповів присутнім про поточну ситуацію на комунальному підприємстві.
« З приходом нового керівника «Миколаївоблтеплоенерго» Логівнова Миколи Юрійовича ми констатуємо факт, що ситуація стабілізувалася на підприємстві. На сьогодні заборгованості по заробітній платні за 2016 рік немає. Заробітна плата за січень виплачена в обсязі 90 відсотків.Тобто, заборгованості на цей час не існує. Я так розумію, що десь до 21-го числа буде здійснено повні розрахунки за січень поточного року.»,- поінформував присутніх учасників засідання Євген Гладков. Одноголосно підтримано рішення винести розгляд питання у сесійному режимі.
Минулого року закінчилася дія програми «Онкологія». За пропозицією профільної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я,материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму та депутатів, які брали участь у виїзному засіданні до обласного онкологічного диспансеру, спеціалістами установи було підготовлено продовження програми на 2017 рік з розробкою фінансового паспорту на 56,6 мільйонів гривень. Ці кошти передбачаються на закупівлю Гамма апарату для здійснення променевої терапії, придбання мамо графів, хіміопрепаратів та онкомаркерів для виявлення онкопатологій на ранніх стадіях. У зв’язку із актуальністю програми депутат Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко пропонувала подовжити її дію на три роки – до 2019 року. Водночас, голова комісії Федір Барна зазначив, що про фінансове наповнення програми не йдеться.
«Будемо розглядати зміни до бюджету, тоді при наявності фінансового ресурсу говоритимемо про кошти.»,- підкреслив голова постійної комісії.
Стурбованість щодо забезпечення медичних закладів всім необхідним, і онкологічного диспансеру області у тому числі, з Тетяною Демченко розділяє заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір.
« На даний момент, щоб ми могли якісь кошти передбачити, потрібно ухвалити цю програму. Далі можна розглядати. Оскільки вона пройшла всі комісії профільні, внесення будь-яких змін не буде погоджено з іншими комісіями. Це перше. Абсолютно з Вами згодний. І навіть не 56, 100, 150 мільйонів ми виділимо і направимо туди,- резюмував Олександр Кушнір. Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації запропонував депутату обласної ради Тетяні Демченко долучитися до роботи спеціальної комісії, щодо забезпечення надходжень до бюджетів.
«Щоб Ви допомагали збирати додаткові надходження, і ці додаткові надходження можна було б направити. Ми абсолютно розділяємо з вами стурбованість. Добре, що законодавством передбачена така можливість, і ми щоквартально від перевиконання бюджету можемо передбачити кошти на проблеми, які були Вами озвучені»,- підкреслив Олександр Кушнір. Депутат обласної ради Тетяна Демченко подякувала за пропозицію озвучену Олександром Кушніром і впевнено заявила про готовність надавати допомогу у цьому напрямку. Програму винесено на розгляд депутатського корпусу у сесійному режимі.
Технічні питання департаменту охорони здоров’я теж погодили. Аналогічно швидко члени комісії ухвалили рішення винести на сесію пакет питань по керівникам закладів культури.
За пропозицією профільної комісії з питань екології з порядку денного знято питання природоохоронних територій. Йдеться про оголошення заказників. На думку членів постійної комісії з питань екології всі вищевказані питання потребують доопрацювання.
Всі питання передбачені порядком денним були розглянуті.