МІНРЕГІОН РЕКОМЕНДУЄ ОБЛАСТЯМ ПРАЦЮВАТИ НАД НОВИМ АДМІНТЕРУСТРОЄМ СПІЛЬНО З АСОЦІАЦІЯМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Переглянути склад міжвідомчих регіональних груп з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою та включити до цих груп представників регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування і експертів. Офіційний лист з такою рекомендацією Міністерство розвитку громад та територій направило обласним державним адміністраціям.
Інформацію про склад регіональних робочих груп до 18 жовтня облдержадміністрації мають надіслати до Мінрегіону.
У відомстві прокоментували, що участь представників асоціацій органів місцевого самоврядування у роботі над пропозиціями щодо майбутнього адмінтерустрою є визначальною.
«В рамках реформування місцевого самоврядування працюємо над тим, якими в близькій перспективі мають стати в Україні громади і райони. Переважно ця робота проводиться в регіонах та координується обласними державними адміністраціями у співпраці з обласними радами. Із затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України визначено завдання щодо реалізації політики створення спроможних громад і щодо адміністративно-територіального устрою. Невід’ємною складовою громад має стати оптимальна мережа соціальної інфраструктури, здатної забезпечити весь пакет послуг для кожного мешканця і ці послуги мають бути якісними і доступними», - поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
З огляду на це, за його словами, суттєво зростає роль міжвідомчих регіональних груп, які, моделюючи громади, райони, повинні враховувати наявну і перспективну інфраструктуру громад.
«І тут без тих, хто представляє інтереси місцевого самоврядування – відповідних асоціацій - не обійтися. Тому ми запропонували областям забезпечити їх участь у роботі регіональних груп», - зазначив заступник Міністра.
Нагадаємо, міжвідомчі регіональні групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою створені в областях раніше для виконання завдань Плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки.
23 січня о 10.30 відбулось засідання постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації
Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Антон Вікторович