ВИКОНАННЯ ПРОГРАМА ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НАСЕЛЕННЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2015-2020 РОКИ У 2019 РОЦІ
На реалізацію Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 № 24 виділено коштів:
у 2016 році: затверджено 322 тис. грн., використано - 270, 629 тис.грн.;
у 2017 році: затверджено 322 тис.грн., використано - 310,039 тис. грн.;
у 2018 році: затверджено 3 млн 322 тис.грн., використано 3 млн, 211,5 тис. грн.;
у 2019 році затверджено 322 тис.грн., використано 317,502 тис.грн.
Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться обстеження умов проживання ветеранів війни з метою визначення осіб, які потребують різних видів допомоги, забезпечення здійснення заходів з її надання. Управлінням культури облдержадміністрації підготовлено та проведено вистави, концертні програми військово-патріотичної тематики, огляд ветеранських колективів аматорської творчості «Пісні наших батьків».Обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності забезпечується збір та систематизація інформації про учасників антитерористичної операції.
Створено меморіальний сайт з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій. На сайті представлено та постійно оновлюються матеріали по основним напрямкам діяльності обласного центру. Зокрема, такі розділи: «Миколаївські герої АТО», «Реабілітовані історією», «Книга пам’яті України», «Пошукова робота» та ін.
Спільно з обласним центром пошукових досліджень та редакційно- видавничої діяльності проводиться робота щодо створення та постійного поповнення бази даних та обліку існуючих облікованих поховань учасників антитерористичної операції на території Миколаївської області. Співробітники обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності у газеті «Рідне Прибужжя» регулярно публікують написи про військовослужбовців, які проходили службу у дислокованих на території області частинах і загинули під час виконання завдань у зоні АТО.
На сайті представлено та постійно оновлюються матеріали по основним напрямкам діяльності обласного центру. Зокрема, такі розділи: «Миколаївські герої АТО», «Реабілітовані історією», «Книга пам’яті України», «Пошукова робота» та ін.
Спільно з обласним центром пошукових досліджень та редакційно- видавничої діяльності проводиться робота щодо створення та постійного поповнення бази даних та обліку існуючих облікованих поховань учасників антитерористичної операції на території Миколаївської області. Співробітники обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності у газеті «Рідне Прибужжя» регулярно публікують написи про військовослужбовців, які проходили службу у дислокованих на території області частинах і загинули під час виконання завдань у зоні АТО.
«Діти Миколаївщини - дітям Донеччини», «Врятуй життя солдату», «Подарунок від Миколая» тощо
До навчально-тематичних планів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників і керівних кадрів включено лекції «Військово- патріотичне виховання в системі сучасного закладу освіти», «Культурна спадщина козацької доби на Миколаївщині», «Проблеми війни і миру на сучасному етапі», «Національно-патріотичне виховання учнів: регіональний аспект (формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави)».
Велике значення у національно-партіотичному вихованні підростаючого покоління відіграє музейна справа. При закладах освіти області налічується 149 музеїв.
У шкільних музеях та куточках бойової слави організовано тематичні фотовиставки та експозиції, які висвітлюють події антитерористичної операції, зустрічі з учасниками АТО, створено стенди та куточки пам’яті, присвячені учасникам антитерористичної операції на сході країни.
На базі музеїв проводиться така робота:
- уроки пам'яті;
- зустрічі з ветеранами війни і праці, остарбайтерами, вдовами та воїнами-афганцями;
- заходи до Дня Перемоги, визволення України;
- уроки мужності;
- екскурсії;
- відзначення державних та національних свят;
- тематичні лінійки до Дня миру, Дня українського козацтва, Дня захисника Вітчизни, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності, Дня Чорнобильської трагедії, Дня партизанської слави;
- фестивалі військової пісні
Проведено обласний огляд музеїв, участь у якому брали 108 музеїв при закладах дошкільної, загально)' середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України. За підсумками огляду 15 музеїв підтвердили звання «Зразковий музей» та 10 - нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації за системну роботу у справі національно-патріотичного виховання засобами музейної педагогіки.
Оновлено експозиції в музеях, кімнатах та куточках бойової слави у закладах освіти. У шкільних музеях, залах патріотичного виховання продовжено роботу над створенням експозицій з увічнення пам'яті учасників АТО, Небесної Сотні, жертв воєн та політичних репресій; проведенням пошуково-дослідницької діяльності щодо збору та систематизації інформації про учасників АТО, свідчень очевидців, спогадів, оформлення куточків пам'яті випускників, які були учасниками АТО.
Музеєзнавці є учасниками шкільних проектів, конкурсів, акцій «Запали надію в серці», «Сяйво доброти», «АТО. Перерва на війну», «Пишайся, місто, синами своїми», беруть участь в обласних конкурсах, фестивалях «Музейні перлини Миколаївщини», «Музейні скарбниці Миколаївщини». Відповідно до профілю музею здійснюється пошуково-дослідницька діяльність, музейні фонди поповнюються шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, що сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.
8-10 листопада 2019 року Миколаївщина гостинно розкрила двері для юних краєзнавців-дослідників з усієї України, які прибули на X Всеукраїнську краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». В конференції взяли участь 86 юних дослідників- краєзнавців, що представили 17 областей України.
Працівники закладів освіти залучаються до підготовки тематичних телевізійних та радіопрограм, присвячених висвітленню бойових традицій українського народу та Збройних Сил України, утвердженню державності.
Систематично проводилися семінари, наради для спеціалістів (методистів) відділів (управлінь) освіти РДА (міських) рад, ОТГ, відповідальних за національно-патріотичне виховання в освітніх закладах області/ керівників гуртків військово-патріотичного напрямку.
У січні 2019 року до Дня Соборності України у закладах освіти проведено такі заходи:
- години спілкування: «Соборність України», «День соборності - день об'єднання народностей», «Українська державність: історія та сучасність»;
- тематичні заняття та уроки, присвячені Дню Соборності України;
- презентації та захист рефератів вихованців гуртків за темою «Історичне значення Дня Соборності України»;
- конкурси малюнків «У нас одна Батьківщина - наша рідна Україна».
З 22 по 29 січня 2019 року проведено тиждень Єдності та Пам’яті Героїв Крут."
У бібліотеках закладів освіти організовано книжкові виставки «Україною ми жили, за Україну полягли», «Свою Україну любіть!».
Протягом лютого 2019 року у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти області з метою відзначення подій Революції гідності проведено урочисті лінійки, уроки пам’яті, бесіди, виховні години «Герої серед нас», «Ми пам’ятаємо!», «Революційні події в Україні. Від «Помаранчевої» до Революції гідності», «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе" «круглі столи», семінари, лекції-презентації, відео уроки «Становлення громадянського суспільства», «Україна: спільна відповідальність за майбутнє», «Події в Україні в листопаді 2013 та лютому 2014 років».
До вищевказаних заходів залучалися учасники антитерористичної операції, представники громадських та державних організацій.
З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, 20 лютого 2019 року у м. Миколаєві відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні за участю викладачів, студентів та учнів закладів освіти міста.
З метою належного відзначення 75-ї річниці визволення Миколаївської області від фашистських загарбників, вшанування ветеранів, світлої пам’яті загиблих та збереження традицій старших поколінь із запрошенням учасників Другої світової війни та антитерористичної операції у закладах освіти області проведено «круглі столи», тематичні лекції, бесіди, кураторські години, уроки мужності «Шляхами подвигу і слави», «Миколаївщина в роки війни», «Захисники і визволителі Миколаєва», «Визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників», «Вони нам землю відстояли», «Рядки, обпалені війною», «Шлях до перемоги».
На виконання обласної програми військово-патріотичного виховання у березні 2019 року проведено обласний конкурс «Квітуча Україна», обласний фестиваль музеїв при закладах освіти «Музейні перлини Миколаївщини».
Протягом квітня 2019 року в закладах освіти області проведено зустрічі з воїнами АТО, тематичні заходи «Ми за мир», «Моя рідна земля», «Україна - суверенна держава», виставки малюнків, оберегів для воїнів АТО.
На виконання, обласної програми військово-патріотичного виховання в проведено обласний конкурс патріотичної пісні «Червона троянда.
У травні 2019 року за участю ветеранів та учасників антитерористичної операції проведено уроки мужності, бесіди, виховні години, загальношкільні лінійки, уроки пам’яті, «круглі столи», семінари, тематичні лекції «Безсмертний подвиг народу», «Вічний вогонь - ти пам'ять про війну», «Мужні визволителі мого краю», «Через віки, через роки пам’ятайте», «Люди мовчазного подвигу», «Ціна перемоги...», «Гортаючи сторінки народного под-вигу», «Час і досі не загоїв рани», «Знов білим цвітом вкрилися сади і знов приходить свято Перемоги...», «Подвиг народу - пам’ять поколінь». У бібліотеках закладів оформлено книжкові виставки «Вклонімося великим тим рокам!», «Війна і перемога: біль і пам’ять», «Йшли на бій хлопці, ровесники мої», «Спасибі, солдате, за подвиг століть».
У містах та селах області у травні 2019 року проведено флеш-моби «Вишивана Україна».
У червні 2019 року в оздоровчих закладах області пройшли заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та відзначення 22 річниці Конституції України.
22 червня 2019 року на адміністративних будинках закладів освіти було приспущено Державний Прапор України.
З метою відзначення в Миколаївській області Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України проведено «круглі столи», тематичні лекції, бесіди, кураторські години «Україна незалежна: від ідей до життя», «Гіркота втрачених можливостей», «Україна - держава європейська» тощо.
23 серпня 2019 року викладачі, студенти та учні закладів освіти взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України.
З метою відзначення в Миколаївській області Дня вшанування Партизанської слави у закладах освіти області протягом вересня 2019 року проведено лінійки, виховні години, тематичні уроки, лекції, кураторські години з нагоди вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни.
У жовтні 2019 року до Дня захисника України в закладах освіти проведено флеш-моби, уроки пам'яті, тематичні лінійки «Слава козацька не вмре, не загине», «З Україною в серці», «Ми - вірні доньки і сини своєї неньки Украіни» тощо.
З метою відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників, вшанування ветеранів, світлої пам’яті загиблих та збереження традицій старших поколінь у закладах освіти області проведено уроки мужності на такі теми: «Друга світова війна в національній пам’яті українського народу», «Миколаївщина в роки війни», «Захисники і визволителі Миколаєва», «А пам'ять - священна», «Визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників», «Тих днів не змовкне слава...», «Згадаймо тих, хто віддав життя за Україну», «Вони нам землю відстояли», «Згадуємо про далеку ту війну...».
У листопаді 2019 року з метою відзначення Дня Гідності та Свободи у закладах освіти області проведено бесіди, виховні години, загальношкільні лінійки, уроки патріотизму, «круглі столи», тематичні презентації «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності», «Україно моя, ти одна, як життя», «Україна - це територія гідності і свободи», «Євромайдан або Революція гідності», «Наші земляки - герої революції гідності»! «Відкрий для себе Україну», «Наш дух не зламати, свободу не вбити», «За мир в Україні, за гідність кожної людини».
У бібліотеках закладів освіти оформлено книжкові виставки «Революція гідності: маємо пам'ятати», «Герої Революції Гідності», «Пам’ять героїв у полум’ї свічок».
Учні та студенти закладів освіти 21 листопада 2019 року взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Героям Небесної сотні.
У грудні 2019 року з метою відзначення Дня Збройних Сил України у закладах освіти області проведено лінійки, виховні години, тематичні уроки, лекцій кураторські години.
Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України проведено III (обласний етап) Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт» Jсеред учнів 5-10 класів закладів загальної середньої освіти, в якому взяли участь 18 команд, 210 учасників.
19 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури
18 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики
15 листопада об 10.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності
Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
Антон Вікторович