54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 [email protected]

Сайт відновлює свою роботу після кібератаки. Інформація в процесі актуалізації.

СТАН ВИКОНАННЯ ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2018-2020 РОКИ У 2019 РОЦІ

23.01.2020

Комплексна програма охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки (далі – Програма) затверджена рішенням обласної ради від 21.12.2017 №22.

Презентація програми

Рішенням обласної ради від 21.12.2018 №28 «Про обласний бюджет Миколаївської області на 2020 рік» (зі змінами) затверджено Перелік об’єктів та заходів, видатки на які у 2019 році будуть проводитися за рахунок коштів обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища. Всього по головному розпоряднику коштів - управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації було передбачено фінансування в обсязі 4874,0 тис. грн.

За станом на 01 січня 2020 року правлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації освоєно 4692,88 тис. грн. тис. грн. (96%) на виконання нижчезазначених заходів:

1. Розробка землевпорядної документації зі встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

В рамках здійснення заходу розроблено проекти землеустрою зі встановлення меж для чотирьох об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

2. Розробка проектів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

В рамках здійснення заходу розроблено проєкт створення ландшафтного заказника місцевого значення «Кривоозерський» загальною площею 102,5 га в межах Кривоозерського району Миколаївської області. Проєктпогоджено у встановленому порядку з Кривоозерською райдержадміністрацією та відділом Головного управління Держгеокадастру в Кривоозерському районі.

3. Створення еколого-освітніх центрів в регіональних ландшафтних парках «Тилігульський», «Приінгульський» - 250 тис.грн.

В рамках здійснення заходу для облаштування еколого-освітнього центру РЛП «Приінгульський» було здійснено такі заходи: демонтаж цегляних перегородок; обшивка стiн гiпсокартоном; шпатлювання стін; улаштування підлоги керамічною плиткою; монтаж підвісної стелі «Армстронг»; полiпшене фарбування стін; прокладання кабелів при схованiй проводцi; монтаж дверей металопластикових; монтаж вікон металопластикових.

Для облаштування еколого-освітнього центру РЛП «Тилігульський» було придбано меблі та обладнання; для поповнення мобільної експозиції виготовлено набір листівок із зображенням птахів, що мешкають на території РЛП «Тилігульський».

 4. Оформлення і встановлення необхідної кількості охоронних, інформаційних знаків, аншлагів на територіях ПЗФ МЗ та стендів в органах місцевого самоврядування.

В рамках здійснення заходу виготовляються аншлаги та охоронні і інформаційні знаки для трьох регіональних ландшафтних парків Миколаївської області. Всього буде виготовлено 23 аншлаги та 22 охоронних знаки для парків. Що дозволить підвищити рівень їх укомплектування зазначеними засобами та, відповідно, підвищити рівень охорони природних комплексів,  інформованість місцевого населення та відвідувачів щодо природоохоронного режиму та меж парків.

5. Проведення профілактичних протипожежних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню вогнем об’єктів природно-заповідного фонду.

В рамках здійснення заходу організовано влаштування та догляд за мінералізованими смугами на  території 27 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення для попередження розповсюдження пожеж. Влаштування та догляди за смугами проводилися на протязі всього пожежонебезпечного періоду та за інформацією державних лісогосподарських господарств сприяли підвищенню рівня протипожежної безпеки та скороченню кількості пожеж що виникли, та зменшенню площ, що постраждали від дії стихії.

6. Видання поліграфічної продукції екологічного спрямування.

В рамках здійснення заходу підготовлено видання еколого-освітніх видань, присвячених регіональним ландшафтним паркам Миколаївської області та еколого-освітню дитячу брошуру. Видання планується використовувати для репрезентації Миколаївської області на Всеукраїнських заходах, проведення еколого-освітньої діяльності та поширення екологічних знань серед учнів та студентської молоді.

7. Проведення обласного Еко-фестивалю.

В рамках здійснення заходу було проведено три еколого-освітніх заходи, а саме еколого-спортивне свято, присвячене Всеукраїнському Дню довкілля; екологічний семінар до Європейського дня парків; майстер-класи природоохоронного напрямку для дітей та виставка фоторобіт «Тилігульський пленер», присвячені Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.

8. Інвентаризація видів флори, занесених до Червоної книги України та додатків Бернської конвенції.

В рамках виконання заходу було проведено інвентаризацію видів рослин, занесених до Червоної книги України. Оновлено інформацію щодо сучасного стану популяцій рідікісних та зникаючих видів флори на території області, динаміки їх популяцій, підготовлено картографічні матеріали, висновки та пропозиції з врахуванням змін, що відбулися з останнього видання Червоної книги України за 10 років.

9. Проведення науково-практичної конференції «Розвиток зон стаціонарної рекреації на заповідних об’єктах, як центрів екологічної освіти».

В рамках заходу було проведено науково-практичну конференцію «Розвиток зон стаціонарної рекреації на заповідних об’єктах як центрів екологічної освіти». Учасники конференції обговорили особливості створення та функціонування рекреаційних пунктів в національних природних парках та регіональних ландшафтних парках Миколаївської області, а також заслухали про  досвід з аналогічної діяльності від колег з департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації. За результатами проведення конференції було видано збірку праць її учасників.

10. Озеленення території Рацинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

В рамках здійснення заходу було розроблено концепційний план проєкт озеленення та спроектовано ділянки з ландшафтними композиціями, проведено послуги по догляду за існуючими рослинами, виконано формувальні стрижки живоплотів та чагарників, висадження крупномірних дерев та чагарників, висадження листяних та хвойних чагарників, багаторічних квітів та цибулинних рослин, посів та закріплення багаторічних газонів, оформлено фактичний дендроплан, розроблено план крапельного зрошення.

11. Розроблення ескізного проєкту реконструкції екологічної стежки «Трикратський ліс».

В рамках здійснення заходу організовано розроблення ескізного проєкту реконструкції екологічної стежки «Трикратський ліс» в межах Вознесенського району. У проєкті запроектовано заходи поліпшення експлуатаційного стану екологічної стежки, забезпечення збереження природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду, підвищення туристичної привабливості об’єкту, в тому числі відновлення мережі стежок для пішохідних екскурсій в межах Трикратського лісу,          розчистка та укріплення берегів водойми, реконструкція мосту та водоспаду, проєктування місць відпочинку та об’єктів інфраструктури, в тому числі під’їзних шляхів, автостоянок, облаштування екологічної стежки інформаційними та протипожежними знаками, огорожами, лавами та урнами, організація збирання та вивезення твердих і рідких побутових відходів.

12. Проведення щорічного краєзнавчо-природничого конкурсу «Краю мій рідний».

Природоохоронний захід впроваджено шляхом організації конкурсу у ІІ тури - творчий та практичний - для забезпечення популяризації охорони навколишнього природного середовища серед дітей, підвищення екологічної свідомості та їх освіченості. В рамках заходу було проведено конкурс малюнків, еколого-пізнавальну екскурсію, еколого-освітню лекцію. Шляхом проведення конкурсу було налагоджено зворотній зв'язок з учнями, підвищено ефективність екологічної освіти, проведено пропагування екологічних знань, активізовано пізнавальну діяльність у галузі природничих наук та історії рідного краю, привернено увагу учасників конкурсу на проблеми охорони навколишнього середовищ.

13. Утримання та матеріально-технічне забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків області («Гранітно-степове Побужжя», «Кінбурнська коса», «Тилігульський», «Приінгульський»).

Забезпечено статутну діяльность, утримання та матеріально-технічне забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків області. Виплата заробітної плати працівникам парків, оплата комунальних послуг тощо.

14. Розробка та впровадження заходів із збереження малих річок та/або джерел (річка Сосик місцевого значення, Березанський район, Миколаївська область). Розроблено проєкт, у 2020 році заплановано провести стратегічну екологічну оцінку проекту та відповідні експертизи

ПОДІЇ

22 листопада 2024 року о 10 годині відповідно до розпорядження голови обласної ради від 20 листопада 2024 року №287-р  проведено двадцять п’ята позачергова сесія Миколаївської обласної ради восьмого скликання.

 19 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

18 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

 15 листопада об 10.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності

Грудень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку