ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ ОЧАКІВСЬКОЇ ЗСШІ I-III СТУПЕНІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
В Очакові пропонують створити навчальний центр для підготовки військовослужбовців ВМС. Як варіант розглядають базу санаторної-школи інтернату. Однак депутати Миколаївської облради вважають це недоцільним, до того ж таке перепрофілювання суперечить закону. Про це йшлося під час засідання постійної депутатської комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім´ї та молоді, спорту 20 травня.
Мер Очакова Сергій Бичков зазначив, що дійсно на адресу облради було відправлено листи з приводу створення військово-морського спеціалізованого ліцею на базі Очаківської загальноосвітньої санаторної школи - інтернат І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради. Після цього оглянули територію з командувачем ВМС і міністром оборони і був запропонований варіант не ліцею, а навчального центру, як військової частини для підготовки військовослужбовців ВМС, так як територія знаходиться поруч з військово-морським портом. Такі заклади, за словами Бичкова, прирівнюються до військових частин і фінансуватимуться за рахунок Міноборони.
Тому депутатам запропонували розглянути можливість створення навчального центру, а не ліцею на базі інтернату, так як його територія підходить, враховуючи розвиток військово-морської бази в Очакові. Інтернат у такому випадку може прийняти у власність Міноборони.
З приводу інших можливих територій Очаківський міський голова сказав, що на першій лінії, у рекреаційній зоні є колишній табір імені Шмідта. Ще один варіант - колишній будинок малятка «Орлятко», нинішній оздоровчий центр «Вітрила». Сергій Бичков говорив, що він зараз практично не використовується, з чим не погодилися члени комісії. Вони зазначали, що там зараз оздоровлюють дітей.
Депутати заперечили, адже у випадку переформатування дітей з інтернату з порушеннями органів дихання, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування не буде де розміщувати. Зокрема голова постійної депутатської комісії Надія Валеріївна Іванова зазначила, що військових потрібно підтримувати, але не за рахунок соціальних закладів для дітей.
У свою чергу директор інтернату Рита Земляна також зазначила, що за останній час багато зроблено для навчального закладу, в тому числі в плані оздоровлення дітей. Але тепер вони не можуть набирати учнів 1-9 класів у зв'язку з новим законом, хоча заяви батьків є. Відповідно до закону, до 2024 року інтернат повинен визначитися з переформатуванням в ліцей.
Директор закладу зазначала, що також виношувала ідею морського або військового ліцею. Але відповідно до закону, його можна відкрити тільки в містах з населенням більше 50 тис. Тому Очаків сам не зможе створити таке комунальний заклад, а можливий варіант тільки з обласним.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі вважав, що пропозиція Очакова вимагає окремого вивчення. А директор департаменту освіти Олена Удовиченко погодилася, що велика кількість військових частин в області дійсно вимагає створення профільного навчального закладу. Але відповідно до закону, заклади освіти не можуть бути перепрофільовані і передані в іншу власність.
Удовиченко додала, якщо йдеться про створення морського ліцею на базі інтернату, то його потужності на перешкоді цьому стоять. «Вітрила» зараз використовують для оздоровлення дітей, а «табір імені Шмідта» вже непридатний для використання.
Таким чином, депутати відзначили, що перепрофілювати санаторну школу-інтернат недоцільно і для цього зовсім немає підстав.
03 квітня 2026 року об 11.00 відбудеться засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій
ПУБЛІЧНЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ГЕРБА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Миколаївська обласна рада працює над розробкою та офіційним затвердженням оновленої територіальної символіки (герб та прапор) Миколаївської області.
Варіант макету 1
Варіант макету 2
Варіант макету 3
| Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

Антон Вікторович












