Ганна Замазєєва: У фінпланах наших лікарень на 2022 рік обов'язково повинно бути враховане підвищення зарплат медикам
![](https://www.mk-oblrada.gov.ua/UserFiles/news/1634891634617277729d461-300x300.jpg)
При підготовці фінансових планів КНП Миколаївської області керівників цих установ повинні обов’язково врахувати мінімальний рівень оплати праці для медпрацівників, який був встановлений Президентом України Володимиром Зеленським.
Про це повідомила у мережі Фейсбук голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.
«Це одне з пріоритетних напрямів і завдань, яке було визначено мною, як головою Миколаївської обласної ради, перед керівником обласного Управління охорони здоров’я Максимом Безносенко одразу після його офіційного призначення», - зазначила Ганна Замазєєва.
Ганна Замазєєва акцентувала, що 20 жовтня 2021 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла Держбюджет-2022, де на сферу охорони здоров’я закладена найбільша кількість коштів за всю історію України - 197,2 млрд грн (+35,8 млрд грн у порівнянні з планом на 2021 рік). У тому числі на програму медичних гарантій — 157,5 млрд грн.
«Вже мала можливість поспілкуватися з нашими народними депутатами і попросила їх докласти зусиль, щоб цей рядок у бюджеті, мінімум, не був зменшений під час внесення чисельних правок у другому читанні. Бо левова частина передбачених там коштів – це кошти, які через НСЗУ будуть йти саме на гідні зарплати для наших медичних працівників», - повідомила голова Миколаївської обласної ради.
Ганна Замазеева розповіла, що найближчим часом буде затверджено фінансові плани обласних КНП. Тому обласна рада вже звернулася до керівників цих установ з вимогою обов’язково врахувати у своїх фінпланах мінімальний рівень оплати праці для медпрацівників, який був встановлений Президентом України Володимиром Зеленським. А це не менше 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу і не менше 20 тисяч гривень для лікарського складу.
«Це дасть можливість проаналізувати і спрогнозувати ситуацію на наступний рік у цьому напрямку і, за потреби, заздалегідь розробити чіткі кроки для пошуку додаткових джерел на такі потреби. Окремо хочу акцентувати увагу на тому, що забезпечення гідної зарплати - це наше пріоритетне завдання. І саме на це, у першу чергу, повинні бути направлені кошти від НСЗУ. Усі повинні усвідомлювати, що будь-яка, навіть надсучасна будівля або об’єкт, від спорткомплексу та школи до дитячого садочку та лікарні, ризикує стати просто красивою й нікому не потрібною декорацією, якщо там не працюють професійні й мотивовані спеціалісти», - наголосила Ганна Замазєєва.
Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |
![Tabunschik](http://www.mk-oblrada.gov.ua/UserFiles/Image/Image/Tabunschik.png)
Антон Вікторович