"Нова українська школа – це школа, яку приємно відвідувати учням, де прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити і бути відповідальними, свідомими громадянами",- в обласному палаці культури відбулась розширена колегія департаменту освіти і науки
![](https://www.mk-oblrada.gov.ua/UserFiles/news/15355541025b86b2364c996-300x300.jpg)
Працівників освітянської галузі із серпневою конференцією привітали заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко, народні депутати України Тарас Кремінь, Ігор Бриченко, Олександр Жолобецький. З вітальним словом до всіх присутніх звернулася Марина Порошенко.
2018 рік в Миколаївській області було проголошено роком освіти. Про пріоритетність галузі освіти, зазначила директор департаменту Олена Удовиченко, свідчать кроки запроваджені державою, органами влади і місцевого самоврядування. Це перш за все фінансова підтримка галузі.
" Освіта Миколаївщини отримала понад 76 мільйонів гривень з державного бюджету і майже 47 мільйонів з обласного бюджету. Практично половина освітянської субвенції – 44,5 мільйона гривень, спрямовано на початкову школу",-наголосила Олена Удовиченко.
На розвиток системи освіти Миколаївщини спрямовані ініціативи Миколаївської обласної ради та обласної державної адміністрації. Йдеться про запровадження системи електронного підручника. Завдяки цьому учні і вчителі у сільській місцевості матимуть доступ до якісного освітянського контенту. На реалізацію проекту спрямовано шість мільйонів гривень з обласного бюджету.
" У ваших руках майбутнє нашої країни. Питання освіти для депутатського корпусу Миколаївської обласної ради завжди було, є і буде пріоритетним. Наступного року ми робитимемо іще більше для того, аби всі працівники галузі освіти і вихованці відчували себе комфортно і були забезпечені усім необхідним",- підкреслив Андрій Кротов.
2015-го року, констатував голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко, було реконструйовано лише 4 установи. Вже за рік цей показник збільшився до 16 шкіл. А 2017-го оновлено 21 загальноосвітню школу. Відбулась заміна покрівель, вікон, систем опалення. Вперше на теренах регіону розроблено програму розвитку інклюзивної освіти. розпочали функціонування 18 інклюзивно-ресурсних центрів.
" Я дякую Марині Порошенко за те, що вона опікується Миколаївською областю. У нас підписано меморандум на 17 центрів. Втім, ми їх відкрили більше -18.",- зазначив Олексій Савченко.
У вересні буде відкрито унікальний науково-дослідний центр спеціалісти якого займатимуться розробкою і впровадженням методики роботи з дітьми, які мають особливі потреби. Цей проект, акцентував голова облдержадміністрації, є справжнім вітчизняним стартапом.
Під час розширеної колегії департаменту освіти і науки були вручені державні відзнаки і нагороди, грамоти і подяки Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації.
Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |
![Tabunschik](http://www.mk-oblrada.gov.ua/UserFiles/Image/Image/Tabunschik.png)
Антон Вікторович