54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«Досвід майбутнього медичного округу з центром у Вознесенську один з найкращих в Україні»,- виїзне засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань соціальної політики,охорони здоров’я до Вознесенська

14.02.2018

Протягом останніх трьох років так званий «госпітальний округ» у складі 5 районів Миколаївської області – Вознесенського, Єланецького,Братського, Арбузинського та Веселинівського де-факто вже функціонує. Керівники закладів охорони здоров’я тісно співпрацюють між собою. Вже здійснено прорахунок вартості надання медичних послуг, за які Вознесенська ЦРЛ отримуватиме компенсацію.

         «На сьогоднішній день вже затверджена постановою Кабміну методика розрахунку вартості медичних послуг. Тобто, вона узаконена і ми вже будемо враховувати це. Наш перспективний госпітальний округ, який у нас де-факто вже обслуговується, окрім 65 тис. населення м. Вознесенськ та Вознесенського району обслуговує Братський, Веселинівський, Єланецький. Частково до нас увійде м. Южноукраїнськ. Хоча там є своя потужна лікарня. І Арбузинський район», - говорить головний лікар Вознесенської ЦРЛ Володимир Красьоха.

         Варто відзначити, що декілька новостворених об’єднаних територіальних громад Доманівщини теж направили звернення на адресу Володимира Красьохи щодо приєднання до цього госпітального округу. Наразі йдеться про Прибузьку та Мостівську ОТГ Доманівського району.

         «Там адекватні керівники. Вони вивчають думку населення. По маршрутам пацієнтів вивчають куди люди реально їдуть. Тому ми нікого не зазиваємо. Люди до нас їдуть і обслуговуються за власним бажанням», - наголосив Володимир Красьоха.

         Найбільша кількість пацієнтів з інших районів (майже до 40%) приймає пологове відділення Вознесенської ЦРЛ. Сьогодні воно, за словами Володимира Красьохи, найдорожче у закладі. На другому місці хірургія. Всі інші відділення далі за рейтингом. Велике навантаження на амбулаторну службу і вузькопрофільних спеціалістів.

         «У нас є такі спеціалісти, яких взагалі немає у наших сусідів. Достатня кількість обладнання. Ми його сьогодні презентували. Тільки минулого року закупили його на 14 млн. грн. – сучасне УЗД, ендоскопічну стійку. Навіть придбали реанімобіль експертного класу», - підкреслив головний лікар.

         Вознесенська ЦРЛ сьогодні – це комунальна власність міста. Саме тому левову частку допомоги колектив закладу охорони здоров’я отримує від представників місцевої влади. Минулого року на виділені 12 млн. для потреб лікарні закуповували сучасне обладнання. Додатково, на предмет фінансової підтримки очолюваного ним закладу, Володимир Красьоха спілкується із благодійниками та народним депутатом України Олександром Лівіком.

         «За його сприяння по соціально-економічному розвитку зайшли кошти за рахунок яких було придбано лабораторне обладнання, ми купили ендоскопічний комплекс, УЗД устаткування, реанімобіль, два апарати штучної вентиляції легенів», - поділився Володимир Красьоха.

         На прикладі Вознесенської ЦРЛ можна з упевненістю говорити про перспективність медичної реформи і створення госпітальних округів саме в Миколаївській області. Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації Павло Георгієв впевнений, що досвід майбутнього медичного округу з центром у Вознесенську один з найкращих в Україні.

         «Реформа тут стартувала повним ходом. І на первинній ланці, де створено сьогодні і міський, і районні пункти первинної медико-санітарної допомоги. В міському ЦПМСД відпрацьовано усі механізми з переведенням комунальної установи у форму некомерційного підприємства. Залишилось лише представникам депутатського корпусу винести своє рішення і ми вже матимемо перше таке підприємство, яке працюватиме у рамках медичної реформи», - зазначив Павло Георгієв.

        Великий обсяг роботи вознесенцями виконано по створенню електронної бази пацієнтів та лікарів. Начальник управління охорони здоров’я сподівається, що вже з 01.07.2018 р. в нашій області почне функціонувати первинна медична ланка у рамках реформування, коли гроші підуть за пацієнтом.

         Взагалі шлях створення госпітальних округів в Миколаївській області виявився достатньо тернистим і важким. Схема впорядкування госпітальних округів регіону Північного Причорномор’я так досі і не ухвалена Кабміном. На відправлений 03.10.2017 р. лист-пропозицію про формування госпітальних округів з Києва відповіли категоричною відмовою. Дискусія, яка відбулась 14.02.2018 р. у Вознесенську, сподівається начальник управління охорони здоров’я ОДА, допоможе остаточно розв’язати болючі, проблемні питання Баштансько-Новобузького кута.

         Сьогоднішню поїздку заступник голови обласної ради Андрій Кротов вважає корисною і продуктивною.

         «Сьогоднішня поїздка залишила по собі дуже приємні враження. Тут у Вознесенську впроваджуються інновації, у приміщеннях здійснюються ремонтні роботи, закуповується нове обладнання. І за це велика вдячність керівнику і його однодумцям. Сьогодні відбувся корисний діалог. Ми заслухали головних лікарів районних лікарень. Було окреслено проблемні питання: дороги, кадри, оновлення парку медичного автотранспорту. Це наше не останнє виїзне засідання. Попереду іще 3 округи», - резюмував засідання заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

 

 

 

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку