ПІДСУМКИ 26-ОЇ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ: ПРИЗНАЧЕННЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ГАЛУЗІ ОСВІТИ І КУЛЬТУРИ
На двадцять шостій сесії обласної ради, яка відбулася 16 травня 2019 року розглядалися ряд питань щодо призначень керівників закладів галузі освіти і культури.
Зокрема, були прийняті рішення щодо призначення Могильова О.С. на посаду директора оздоровчого центру «Орлятко» Миколаївської обласної ради, Щукіної Л.В. - на посаду директора обласного Будинку художньої творчості, Юрченко Л.Г. - на посаду директора Миколаївського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Андрійчук Т.Г. - на посаду директора Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Сироти А.А. - на посаду директора Миколаївського коледжу музичного мистецтва.
Всі претенденти визнані переможцями конкурсних відборів та мають чималий досвід роботи у своїх сферах.
Могильов О.С. очолює дитячий оздоровчий центр „Орлятко” Миколаївської обласної ради з 1987 року, з вересня 2017 є виконуючим обовязки директора закладу. Творчий підхід до справи у проведенні виховної роботи та змістовного дозвілля в оздоровчому центрі «Орлятко» дає позитивні результати: вихованці є переможцями спортивних змагань, різноманітних конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів, переможці Всеукраїнської акції «Я громадянин», номінанти «Гран-Прі» Міжнародного фестивалю «Золотий лелека». За його ініціативи в центрі створено президентську раду дітей, започатковано орден «Дитячої любові». Відпрацьовано систему спортивно-масової роботи, постійно працюють гуртки декоративно-ужиткового та прикладного мистецтва.
З 2006 року започатковано обласний фестиваль дитячої творчості «Кришталевий дельфін» серед дітей, які оздоровлюються на узбережжі Чорного моря с. Рибаківка.
За час діяльності: удосконалено та покращено матеріально-технічну базу оздоровчого центру, створено сприятливі умови для проживання дітей; розширено матеріальну базу центру на 400 ліжко-місць; побудовано два двоповерхових спальних корпуси на 90 місць, пральний комплекс, пекарський цех, майстерні, санітарно-гігієнічні блоки, ігровий павільйон на 200 місць; протягом останніх років створено умови для літнього оздоровлення та відпочинку дітей, які проживають у населених пунктах Донецької та Луганської областей; встановлено тренажери для проведення спортивно-оздоровчих занять; облаштовано приміщення для бібліотеки та ігротеки.
В закладі щорічно влітку оздоровлюються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти із сімей, які потребують соціальної допомоги, закладів інституційного догляду та виховання дітей.
Належну увагу приділено дітям з особливими освітніми потребами, які мають психофізичні та інтелектуальні порушення.
Могильову Олексію Семеновичу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».
На посаду директора обласного Будинку художньої творчості, відповідно до рішення сесії, призначено Щукіну Ларису Вікторівну, яка працює в системі позашкільної освіти з 1991 року. Загальний стаж роботи 29 років, стаж на посаді директора – 22 роки. За період роботи у закладі поліпшено матеріально-технічну базу: придбано сценічні костюми, акустичну апаратуру, оргтехніку та мультимедійне обладнання; проведені ремонти аудиторій та танцювальних класів). За цей час19 колективам області присвоєно звання «Народний художній колектив» та 42 - «Зразковий художній колектив»; започаткований та проводиться Всеукраїнський фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина», обласний огляд – конкурс «Україна молода». Серед здобутків – випуск газети «Країна творчості», щомісяця, тираж якої складає 1000екз. Також створена та зареєстрована в червні 2018 року обласна молодіжна громадська організація «Молодь- майбутнє нації».
На посаду директора Миколаївського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді призначено Юрченко Любов Григорівну, яка працює в системі освіти 32 роки, на посаді директора Миколаївського обласного центру науково-технічної творчості – 5 років.
За час діяльності покращено матеріально-технічну базу закладу:
- завершено першу чергу капітального ремонту кордодрому та придбано 3D принтер, комп’ютерну та ауді-відео техніку, LEGO-конструктори;
- здійснено поточний ремонт автомодельної лабораторії та забезпечено її відповідно до сучасних вимог;
- створено лабораторію початково-технічного моделювання та лабораторію інформаційних технологій та робототехніки, які забезпечують стандарти Нової української школи;
- створено тематичні зони відпочинку на подвір’ї закладу;
- відкрито гуртки науково-технічного напрямку на базі шкіл ОТГ (охоплено навчанням 250 вихованців).
Заклад працює над реалізацією проектів: національно-патріотичного та громадянського спрямування «Україна – моя країна. Люблю її всім серцем»; науково-методичного: « Навчаємо по-новому, навчаємо по-іншому!».
За ініціативи закладу проводяться Всеукраїнські змагання з судномодельного спорту «Морський бій» та з повітряних зміїв.
1650 учнів з регіонів області беруть участь в обласних масових заходах з науково-технічної творчості.
На посаду директора Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді призначено Андрійчук Тетяну Григорівну, яка працює в системі освіти 18 років, 14 років – на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства екскурсій учнівської молоді, з вересня 2017 року виконує обов’язки директора Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, єдиного в області профільного закладу, що координує методичну роботу (проводить семінари, тренінги, конференції тощо), організовує та проводить заходи з учнівською та студентської молоддю обласного та Всеукраїнського рівнів туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного напрямів. В гуртках закладу займається 870 вихованців, з них третина – проживають в сільській місцевості.
За час виконання обов’язків директора покращено матеріально-технічну базу закладу в тому числі і за рахунок грантових проектів, проведених спільно з громадськими організаціями.
Заклад утримує позиції лідера дитячого спортивного туризму України. Протягом останніх півтора року команда вихованців закладу посіла призові місця в Кубку України у закритих приміщеннях зі спортивного туризму, Всеукраїнських змаганнях з туристських походів серед учнівської та студентської молоді, Кубку України зі пішохідного туризму серед юнаків, Всеукраїнському зборі-змаганні юних рятувальників «Школа безпеки», Чемпіонаті України з гірського туризму серед юнаків, Чемпіонаті Європи зі спортивного туризму.
Налагоджено тісне співробітництво з громадськими організаціями військово-патріотичного напряму. До плану роботу закладу включено проведення спільних навчально-тренувальних зборів, масових заходів, турнірів ( в тому числі з використанням технологій «Лазертаг») військово-патріотичного напряму.
На базі закладу проводяться масштабні Всеукраїнські заходи. Зокрема, в 2018 проведено Всеукраїнську конференцію учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» ( представлено 18 областей України), Кубок України з пішохідного туризму (33 команди з 14 областей). За поданням адміністрації закладу Міністерством освіти і науки України вказані заходи включені до Плану всеукраїнських і міжнародних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік
Заклад є постійним учасником Міжнародних освітянських виставок, серед останніх нагород - срібна медаль Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіти» (жовтень, 2018).
На посаду директора Миколаївського коледжу музичного мистецтва рішенням сесії обласної ради призначено Сироту Анатолія Архиповича, який очолює Миколаївський коледж музичного мистецтва з 1989 та по теперішній час (30 років).
З діяльністю Сироти А.А. пов’язана доля багатьох творчих колективів камерного спрямування: ансамбль народних інструментів «Візерунки» став одним з кращих в Україні та є лауреатом Міжнародних конкурсів, камерний оркестр «Капричіо» став лауреатом І Українського конкурсу камерних колективів, інструментальна група «Колорит» та багато окремих виконавців є дипломантами українських професіональних конкурсів. У 1991 році Сирота А.А. став одним із засновників симфонічного оркестру управління культури Миколаївської облдержадміністрації та музичного коледжу. Також він один із засновників муніципального камерного оркестру.
Маючи великий творчий потенціал, директор МКММ Сирота А.А. сприяє розвитку студентських колективів: в коледжі функціонують духовий оркестр, оркестр народних інструментів, естрадний оркестр (має звання народного), студентський камерний оркестр, хорова капела «Сонячний струм», естрадно-симфонічний оркестр. Плідно працюють різноманітні ансамблі: скрипалів, сурмачів, тромбоністів, вокалістів.
Сирота А.А. – викладач вищої категорії, викладач-методист – підготував багато студентів, котрі закінчили консерваторії і працюють в Україні та за її межами. Директор додав багато зусиль до відкриття в коледжі класів бандури й гітари, спеціалізації «музичне мистецтво естради», постійно переймається питаннями методичної та наукової роботи в МКММ.
Як громадський діяч Сирота А.А. має великий авторитет у м. Миколаєві та області. Як голова експертної комісії по атестації початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів він приділяє серйозну увагу розвитку цієї важливої ланки музичного мистецтва України.
У 1995 році Сироті А.А. Міністерством освіти та науки України присвоєне звання «Відмінник освіти України». У 1998 році Указом Президента України – почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». За підсумками 2004 року він став «Громадянином року» у номінації «Технікуми, училища, коледжі». Сирота А.А. неодноразово отримував Подяки та Грамоти Миколаївського міського голови та голови Миколаївської облдержадміністрації. У 2005 році за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Сирота А.А отримав подяку та цінний подарунок від Київського міського голови.
Сирота А.А. став переможцем з результатом 130 голосів (97,74% від загальної кількості виборців) за результатами виборів керівника вищого навчального закладу у зв’язку із перейменуванням Миколаївського державного вищого музичного училища у Миколаївський коледж музичного мистецтва.
Крім цього, на сесії депутатами розглянуто питання "Про висунення кандидатури на відзначення щорічною Премією Верховної Ради України педагогічних працівників".
Враховуючи результати конкурсного відбору, порушено клопотання перед Верховною Радою України про нагородження щорічною Премією Верховної Ради України Токаренко Марії Олександрівни, вихователя Березнегуватського закладу дошкільної освіти № 1 «Сонечко», яка представляє систему дошкільної освіти.
В дошкільній установі Токаренко М.О. працює з 1992 року. За час роботи в ДНЗ №1 «Сонечко» проявила високий професіоналізм в роботі з дітьми. Має глибокі знання з усіх методик дошкільного виховання. Більше двадцяти років являється керівником творчої групи «Теорія розв’язання винахідницьких завдань», сприяє розвитку талантів дітей на основі їх задатків та обдарувань. Використовує особистісно - орієнтований підхід до організації освітнього процесу. Досягла вагомих результатів у розвитку пізнавальної активності дітей і вихованні у них самостійності. Багато уваги приділяє формуванню мовленнєвої компетентності вихованців.. Залучає дітей до роботи з інформацією, спонукаючи до самостійного мислення. Впроваджує в практику роботи з дітьми інноваційні технології, вміло використовує елементи методик великих педагогів. Педагог проводить цікаві, різноманітні, змістовні заходи. Одним із напрямків роботи педагога являється народознавство. Збирає та ґрунтовно опрацьовує методику національного, сімейного виховання, систематизує види і форми роботи з батьками, використовуючи їх при формуванні соціальної компетентності старших дошкільників. Педагог працює в тісній взаємодії з родинами вихованців, надає їм консультативну допомогу. Активний учасник районних семінарів, керівник районного методичного об'єднання вихователів садових груп по мовленнєвому розвитку дошкільнят . Токаренко М.О. розробила багато сценаріїв занять, як керівник творчої групи по ТВРЗ, веде роботу по напрямках: «ТРВЗ у повсякденному житті», «Використання елементів ТРВЗ на заняттях», «Засідання клубу для батьків», «Школа радісної родини».
Досвід роботи Токаренко М.О. широко пропагуються та впроваджуються колегами в дошкільних закладах району.
Результативність досвіду М.О.Токаренко перевірена в процесі практичної діяльності і підтверджена позитивними показниками в роботі. Результати моніторингу досягнень дітей першого класу, випускників Токаренко М.О., показали високий рівень засвоєння вимог програми та набуття життєвих компетентностей.
В 2006 році Марії Олександрівні присвоєно звання «Вихователь-методист». Вона переможець районного та дипломант обласного конкурсу відеоматеріалів «Педагогічний досвід освітян регіону - 2011 року», неодноразово приймала участь у районних конкурсах «Вихователь року» та була його переможцем.
За високий професіоналізм, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, самовіддану багаторічну, плідну працю, активну життєву позицію та з нагоди 28-ї річниці створення дошкільного навчального закладу нагороджена Подякою першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народного депутата України О.В. Співаковського.
19 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури
18 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики
15 листопада об 10.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності
Нд | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Антон Вікторович