54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ДВІ МИКОЛАЇВСЬКІ КНИГИ "МИТТЄВОСТІ ВІЙНИ" ТА "МИКОЛАЇВЩИНА КОЗАЦЬКА" СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА – МОВА ЄДНАННЯ"

20.09.2019

Щорічно конкурс "Українська мова – мова єднання",проходить під девізом «Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде». Метою Конкурсу є відображення в друкованих та електронних засобах масової інформації, літературних творах, рефератах середніх та вищих учбових закладах України значення розвитку мовної культури в Україні як одного з вагомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності.

Переможці визначаються у номінаціях: «Квітни, мово наша рідна»; «Мовне багатоголосся України»; «На видноті усього світу» (українське слово за кордоном); «Країна. Витоки. Родовід»; «Рубежі подвигів і безсмертя»; «Пошук. Істина. Наука»; «Первоцвіт» (дитяча-юнацька творчість у мовній царині).

Книга «Миттєвості війни» підготовлена в рамках Комплексної програми Миколаївської обласної ради увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області. До книги увійшли біографічні нариси про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російській агресії в Криму та на сході України. А також спогади учасників антитерористичної операції, нариси про бойовий шлях військових підрозділів, що дислокуються на Миколаївщині, волонтерський рух. До видання увійшли данні про учасників АТО з Миколаївщини, відзначених посмертно державними нагородами.

Книга «Миколаївщина козацька» - це результат кропіткої, шестирічної роботи трьох миколаївських дослідників-ентузіастів – Октябрини Ковальової, Олександра Шарафанова та Олександра Добровольського. В пошуках історичної правди, вони об’їхали всю область, переважно власним коштом. Ця книга – фундаментальне дослідження такого історичного явища, як козацтво на території Миколаївщини. Тут охоплюється період від зародження козацтва до ліквідації Січі наприкінці XVIII ст.

Це унікальне видання, у якому вперше осмислюється козацтво на Миколаївщині як соціальна верства, що протягом століть була носієм, хранителем і виразником українства.
Через осмислення великої кількості документальних джерел, свідчень жителів та історичних пам’яток автори відтворили періоди історії Миколаївщини, досліджуючи наявність козацьких поселень на її території.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку