54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 [email protected]

Сайт відновлює свою роботу після кібератаки. Інформація в процесі актуалізації.

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА НАПОЛЯГАТИМЕ НА ВКЛЮЧЕННІ НОВОБУЗЬКОЇ ЗОШ I-III СТ.№1 ДО УРЯДОВОЇ ПРОГРАМИ «СПРОМОЖНА ШКОЛА ДЛЯ КРАЩИХ РЕЗУЛЬТАТІВ»

12.02.2020

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, втім як і представники депутатського корпусу, вважають за необхідне включити Новобузьку ЗОШ I-IIIступенів № 1 до державної програми«Спроможна школа для кращих результатів». Про це йшла мова під час відвідування частково зруйнованого закладу в рамках виїзного дня Миколаївської обласної ради у Новобузькому районі. Урядова програма “Спроможна школа для кращих результатів” – це фінансова підтримка закладів освіти на ремонт будівель шкіл, завершення недобудов, закупівлю обладнання для класів та оновлення навчальних кабінетів, інтер’єрів у коридорах, класах та інших приміщеннях школи. 

Програма допомагає зробити школи безпечним та комфортним середовищем для кожного учня та вчителя.

Субвенція на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” складає 3,5 млрд грн.

 

                Майже три роки тому, у липні 2017-го, сталася руйнація будівлі Новобузької опорної загальноосвітньої школи №1. Згодом її технічне обстеження здійснила компанія "Проект Комплект Строй". Вартість робіт складала 375 тисяч гривень. Тоді експерти дійшли висновку - 70 % приміщення загальноосвітнього навчального закладу аварійні і непридатні для подальшої експлуатації.Тимчасово учнів та колектив  ЗОШ №1 прихистили у педагогічному та аграрному коледжах Нового Бугу. Сьогодні 641 дитина продовжує там перебувати. Водночас, термін «квартирування» стрімко збігає. У листопаді поточного року спливає строк дії договору оренди між Новобузькою ЗОШ I-IIIступенів № 1 та Новобузьким аграрним коледжем. Не за горами і завершення дії аналогічного документу, укладеного з Новобузьким педагогічним коледжем. Так, чи інакше, а питання потребує негайного розв´язання.

                Згідно з рішенням Новобузької районної ради, прийнятого у листопаді 2017 року, «Про подальше використання аварійної будівлі Новобузької ЗОШ №1» спеціалісти виготовили проект демонтажу зруйнованої частини будівлі. Його реалізували з подальшою консервацією приміщення школи. У такому стані вона знаходиться і сьогодні.

                У січні минулого року, говорить директор Новобузької ЗОШ I-IIIступенів № 1 Алла Трофименко, проект ремонту з підсиленням основи та стін фундаментів будівлі пройшов експертизу. Але і батьки, і представники педагогічного колективу побоюються, що такий розвиток подій вже є нереальним. На третьому поверсі школи почали з´являтися нові тріщини.

                «Протягом трьох років ми чули багато обіцянок. Ми були у Верховній Раді. Стукали у всі двері, які можливо. Приїжджали до обласної державної адміністрації та обласної ради. Загалом роботи зроблено багато. Це і консервація будівлі. І висновки, і проект на укріплення. Але загалом і до сьогоднішнього дня школа в експлуатацію не введена. Рішення має прийняти не директор школи, а спеціалісти, які дадуть нам гарантію, що ця будівля є безпечною після реконструкції. Вона буде комфортною нашим дітям. І головне, безпечною»,-наголошує директор Новобузької ЗОШ №1.

                                                «Сьогодні Президент країни анонсував програму «Сто шкіл, сто дитячих садочків, сто спортивних майданчиків». Тобто, на Миколаївщину припадає п´ять шкіл, п´ять дитячих садочків, п´ять спортивних майданчиків. Я вважаю, що першою має бути побудована, відбудована або реконструйована якраз школа у Новому Бузі. Зрозуміло, що через руйнацію діти вимушено навчаються в інших навчальних закладах. Звичайно для них створено всі умови. Проте, на це питання не можна закривати очі. Однозначно його потрібно вирішити»,-поділився своїм баченням вирішення проблеми депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа.

                Майже протягом трьох років питанням Новобузької ЗОШ I-III ступенів займався депутат Миколаївської обласної ради Олександр Бондар. На його глибоке переконання, маючи на руках певний пакет документів, і місцева, і обласна влада зайшли у глухий кут. Хтось маючи на думці заробіток певних дивідендів пропонував будівництво нової школи. Ця ж ідея була підхоплена новою командою керівництва обласної державної адміністрації.

                «На жаль не обласна влада, а більше того центральна влада, в реалізації цього проекту не побачили завтрашнього дня. Фактично його було спущено на гальмах. Потім з´явилася ідея будівництва нової школи на певному місці. Якщо бути більш конкретним, можливо цього хтось і не знає, це за пожежною частиною на нашому місцевому болоті. Це околиця Нового Бугу. Незрозуміла земельна ділянка із незрозумілою геологією. Я категорично був проти цього будівництва. І на сьогоднішній день справа не зрушується з місця. Шкода, що вона не утримує достатньої уваги від сьогоднішнього керівництва облдержадміністрації. У грудні мав дискусію з цього питання. Наполягають знову на будівництві. Якщо ви хочете будувати, будуйте. Я лише буду вам аплодувати. Але ця школа має бути комфортною для жителів міста, має знаходитися у центральній його частині. Втім дій немає жодних»,- акцентував депутат обласної ради Олександр Бондар.

                У підсумку учасники наради знайшли спільні точки дотику і порозуміння. Вікторія Москаленко та представники обласної ради найближчим часом звернуться до керівництва облдержадміністрації щодо включення об´єкту у державну програму “Спроможна школа для кращих результатів”. Обласні державні адміністрації формують перелік всіх проєктів із зазначенням пріоритетних і подають до Міністерства освіти України. Кінцевий термін подачі документів 13 березня. Також особисто голова обласної ради Вікторія Москаленко звернеться до Міністра освіти Ганни Новосад з метою привернення уваги очільника відомства до проблеми Новобузької ЗОШ I-III ступенів №1.

               

               

               

 

 

ПОДІЇ

22 листопада 2024 року о 10 годині відповідно до розпорядження голови обласної ради від 20 листопада 2024 року №287-р буде проведено двадцять п’ята позачергова сесія Миколаївської обласної ради восьмого скликання.

 19 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

18 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

 15 листопада об 10.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності

Листопад 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку