54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ XIII ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «КРАЩА МИКОЛАЇВСЬКА КНИГА»

25.04.2019

25 квітня у центральній міській бібліотеці ім.М.Кропивницького нагороджували переможців XIII обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга». У церемонії нагородження взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

         Конкурс проводиться на виконання обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки. На розсуд 28 незалежних експертів було представлено 40 книг місцевих авторів, виданих протягом минулого 2018 року у 8 миколаївських видавництвах.

         Тож, у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» перемогла «В’язочка казок» Віри Марущак. Вона адресована дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Має виховне і пізнавальне значення.

         Переможцем у номінації «Кращий літературний дебют» визнано книгу Кіборга, учасника оборони Донецького аеропорту Олександра Терещенка. Видання представляє собою внутрішній монолог людини, яка пройшовши горнило бойових дій на Сході України, втративши руки, змогла повернутися до повноцінного життя.

         Серед переможців XIII обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» є іще одна сповідь про війну Росії проти України - «Перемир’я» Геннадія Анатолійовича Молчанова. У художньому стилі автор-учасник Антитерористичної операції розповідає про життя мінометної батареї, бійці якої стояли на захисті населеного пункту Піски.

         У номінації «Краща поетична збірка» здобула перемогу ліро-епічна поема «Мазепа» Галини Михайлівни Запорожченко. У ній оспівується любов до України та відстоювання оборони і незалежності України.

         «Політичний маркетинг» Сергія Шубіна перемагає у номінації «Краще учбове видання та підручники». Це фундаментальна, наукова праця, яка розкриває сутність та основні функції політичного маркетингу.

         Протягом майже сорока років група авторів «Словника українських говірок Бузько-Інгульського межиріччя» збирала матеріал для книги, яка здобула перемогу у номінації «Краще історико-краєзнавче видання». У словнику подано говіркі слова з 1020 населених пунктів. Деяких вже немає на мапі регіону. Загалом нараховується 20 000 діалектизмів та їх варіантів. Значення тлумачаться українською літературною мовою. Авторська група сподівається, що видання стане у нагоді дослідникам-філологам, викладачам ВИШів, студентам та етнографам, журналістам і письменникам, вчителям і учням загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку