54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

З МЕДИКАМИ МИКОЛАЇВЩИНИ ЗУСТРІЛАСЬ ОЛЕНА ТЕРЯЄВА

19.11.2019

В Миколаєві 19-го листопада з керівниками медичних закладів області зустрічалась директор Південного міжрегіонального департаменту Національної Служби здоров’я Олена Геннадіївна Теряєва. В ході консультативного семінару обговорювались проблемні аспекти впровадження медичної реформи 2020. До діалогу долучилися голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та радники голови обласної ради Анна Воронок і Оксана Корсак.

         Олена Теряєва звернула увагу, що станом на сьогоднішній день Миколаївська область має 79,2% автономізації медичних закладів, які задають спеціалізовану допомогу. І цей процес триває надалі. Має місце проблема відпуску ліків за електронними рецептами згідно з урядовою програмою реимбурсації «Доступні ліки». Схожі труднощі виникають у сусідніх Одеській та Херсонській областях, зазначила директор Південного міжрегіонального департаменту Національної Служби здоров’я . На картах усіх трьох регіонів виникають так звані «білі плями», де не забезпечується доступ до лікарських засобів на відстані 2 км. 300 метрів – критична для пацієнтів, які користуються послугами програми реимбурсації «Доступні ліки». Середній вік таких громадян складає більше 60 років і доступ до медикаментів для них грає величезну роль. Розподіл місць, в залежності від адміністративних територій, має таку характеристику: міста – 81%, селища міського типу – 15% і села лише 4%.

         Аналогічно потребує поліпшення стан комп’ютеризації установ, які надають вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу. Йдеться про спеціалізовані, вузькопрофільні заклади. Згідно з наведеними на семінарі даними лише 32,4% установ охорони здоров’я регіону відповідають оптимальним умовам комп’ютеризації. Це восьме місце серед інших областей України.

         На дану тему Вікторія Вікторівна та Олена Геннадіївна дискутували під час безпосередньої зустрічі. Голова обласної ради зазначила – передбачається виділення 20 мільйонів гривень. На кожне робоче місце лікаря консультативної поліклініки потрібна одна одиниця техніки. Такі вимоги продиктовані умовами роботи спеціаліста: надання пацієнтові електронного заключення, виписати електронний рецепт, можливо скерувати громадянина у денний стаціонар, оформити консультативний висновок і спрямувати його сімейному лікареві. На первинній ланці Миколаївської області це працює. Вимагає кращого технічне забезпечення вторинної і третинної.

         До прикладу Миколаївська обласна клінічна лікарня подала повну потребу і мінімально-очікувану кількість: 176 робочих місць і усього на 28 одиниць техніки заявка.

         Поліклініка стовідсотково повинна бути комп’ютеризована, наголошувала Олена Теряєва. Під час наради таки досягнуто домовленість про виділення коштів на придбання мінімальної кількості комп’ютерної техніки з продовженням процесу у 2020 році.

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку