54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 [email protected]

Сайт відновлює свою роботу після кібератаки. Інформація в процесі актуалізації.

Пишаємось творчістю миколаївського художника Віктора Семерньова

26.03.2021

Сьогодні, 26 березня, День народження відзначає один з кращих художників-мариністів, житель міста Миколаєва Віктор Михайлович Семерньов.

В цей день, майстерню художника відвідали перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко і голова комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї та спорту, культури і духовності Євген Горбуров.

Віктор Михайлович ознайомив депутатів з останніми роботами і поділився планами на майбутнє.

Історична довідка:

Перша велика творча робота молодого художника - оформлення фасаду будівлі, де розміщувалася школа юних моряків біля старого Інгульського мосту.

Семерньов написав велику кількість картин, натюрмортів, портретів, пейзажів, етюдів. За свій творчий шлях він брав участь у безлічі художніх виставок. Роботи В.М. Семерньова були представлені на:

1976р. - Всесоюзна виставка робіт молодих художників (м.Москва);

1990р. - Виставка миколаївських художників в США (Сієтл)

1993р. - Виставка II Міжнародного симпозіуму «Барвиста Україна» (м.Київ)

1994р. - Виставка робіт миколаївських художників в США (м.Вашингтон)

1995р. - персональна виставка в Швейцарії (м.Люцерн)

2000р. - виставка, присвячена 30-річчю Миколаївської Спілки художників (м.Київ)

2002р. - виставка «Миколаївські художники в програмі «Рік України в Росії» (Москва);

З 1977 року В.М. Семерньов - член Національної Спілки художників України.

За тривалий час творчої діяльності Віктор Семерньов проявив себе як блискучий, талановитий художник, який відзначився неповторною творчою манерою серед плеяди інших великих мариністів.

Особливо хотілося б підкреслити історичну правдивість, реалістичність його картин. Це вдається художнику завдяки клопіткій роботі в бібліотеках і архівах.

У всіх картинах художника оснащення корабля, його озброєння передано дуже точно і відповідає історичному духу того часу. В кінці 70-х років художник В.М. Семерньов був включений в групу творчого колективу зі створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Як одному з творців музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві В.М. Семерньову в 1981 році була присуджена Державна премія УРСР ім. Т. Шевченка. У 1989 році художник був нагороджений орденом Пошани.

Віктор Михайлович із захопленням і любов'ю передає секрети своєї майстерності молодим художникам. У 1995 році він - художній керівник дитячого симпозіуму акварельного живопису, присвяченого пам'яті Р. Судковського. У 1998 році - засновник і керівник 1-ї літньої школи живопису В.М. Семерньова, на заняття в яку були запрошені юні таланти з Одеси, Миколаєва, Херсона, Очакова.

У цей період В.М. Семерньов написав багато картин на тему героїчного минулого Миколаївщини, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни, визвольного руху на Україні. Особливе місце в творчості художника займають картини з історії вітчизняного флоту і суднобудування на Чорному морі. Художника називають співаком моря.

У 2005 році Віктор Михайлович разом з дочкою Галиной, членом Спілки художників України, виготовили ікони і розписи для каплиці Святого Миколая в місті Миколаєві. Ними було зроблено 14 розписів. Кожен має самостійну художню цінність. Це не копії відомих розписів або ікон.

Спочатку свої концепції вони запропонували православної церкви, а потім отримали схвалення і благословення Архієпископа Миколаївського і Вознесенського Питирима.

Щоб дізнатися, яким був у житті той чи інший Святий, художники вивчали біблійні тексти, історію зародження християнства, Стародавнього Риму, одяг і побут того часу. Тому іконографія Семерньова вийшла самобутньою і неповторною.

1 жовтня 2005 року В.М. Семерньов за старання і труди на славу Святої Церкви був нагороджений грамотою Митрополита Київського і Всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Володимира.

Роботи великого майстра сьогодні експонуються в музеях: Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна, музеї суднобудування і флоту, краєзнавчого музею м. Азова і ін.; а також є прикрасою особистих колекцій відомих шанувальників його таланту в Росії, Україні, Великобританії, Франції, Швейцарії, США, Німеччини, Греції, Ізраїлі, Італії, Гвінеї та ін. державах.

ПОДІЇ

22 листопада 2024 року о 10 годині відповідно до розпорядження голови обласної ради від 20 листопада 2024 року №287-р буде проведено двадцять п’ята позачергова сесія Миколаївської обласної ради восьмого скликання.

 19 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури

18 листопада об 11.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики

 15 листопада об 10.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності

Листопад 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку