У вівторок, 6 травня, за співпраці громадської організації «Агенство економічного розвитку» та ПРООН в Україні, а також за фінансової підтримки Уряду Німеччини та Вознесенської міської ради у Вознесенську відбулося урочисте відкриття сучасного ветеранського простору «Veteran Family Hub».
З роботою простору ознайомилися перший заступник голови Миколаївської обласної ради Ігор Щербина, радниця голови облради з питань ветеранської підтримки Вероніка Гнатюк, в. о. начальника відділу з питань ветеранської політики Миколаївської ОВА Наталія Мороз, Вознесенський міський голова Євген Величко, виконувач функцій та повноважень начальника Вознесенської РВА Антоніна Шарата, керівниця групи проєктів із демократичного врядування та інклюзивного розвитку ПРООН в Україні Олена Урсу, представники громадських організацій, ветерани війни, члени родин загиблих та безвісти зниклих військовослужбовців. Також в онлайн-форматі до заходу долучився радник з політичних питань Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні пан Штефан Раффайнер.
За словами Євгена Величка простір стане платформою для зустрічей, обміну досвідом, надання соціальної, психологічної та юридичної допомоги ветеранам та їх родинам, а також сприятиме економічній реінтеграції ветеранів шляхом професійної орієнтації, перепідготовки, підвищення кваліфікації та підтримки в започаткуванні власної справи.
Своєю чергою, як зазначила головна спеціалістка відділу у справах ветеранів та їх сімей апарату виконавчого комітету Вознесенської міськради Марина Фоміних, попри те, що офіційне відкриття простору відбулося лише зараз, поки тривали ремонтні роботи, працівники хабу вже розпочали проводити тренінги по розробці бізнес-ідей, творчі майстер класи та курси перекваліфікації. Завдяки чому ветерани та члени їх сімей вже сьогодні освоюють такі професії як цифровий друк, пекарська справа, бариста, швачка, дієтолог, фітнес-тренер.
«Нами також було проведено дослідження потреб ветеранів, на підставі якого розроблено Комплексну програма підтримки ветеранів на 2025-2027 роки. Крім того, ми розробили мапу послуг для ветерана як путівник по громаді, де вказали медичні заклади, центри психологічної підтримки, соціальні служби, освітні програми», – сказала вона.
Щодо психологічних консультацій Марина Фоміних додала, що вони проходять як в індивідуальній формі, так і в груповій. Щодо підтримки ветеранського бізнесу – у просторі працюють консультанти в рамках проєкту «Inno - com». Зокрема, ветерани і члени їх родин натепер отримали 34 консультації, 4 з яких вже започаткували власний бізнес.
Зі своєї сторони Ігор Щербина висловив вдячність міжнародним партнерам та всім, хто долучився до реалізації цього проєкту, наголосивши, що це є важливим знаком поваги до тих, хто боронив незалежність України.
«Вознесенськ ще з початку повномасштабного вторгнення показав нам всю свою міць та незламність. Тож нехай сьогодні цей простір стане символом нашої вдячності захисникам, які боронили та продовжують боронити нашу країну. Надіюсь, що тут наші воїни та їх сім’ї зможуть відчути справжнє тепло від отриманої допомоги», – наголосив перший заступник голови облради.
По завершенню заходу присутні відвідали спортивну залу «АДАПТ» з тренажерами для адаптивного спорту, а також Алею памʼяті захисників України, де вшанували памʼять Героїв, які загинули у боротьбі за незалежність нашої держави хвилиною мовчання та покладанням квітів.